Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Araba markaları, araç satışından ne kadar kar ediyor?

Araba markalarının faiz amortisman vergi öncesi kar (FAVÖK- EBITDA) durumlarıyla ilgili Car Institute tarafından yapılan bir çalışma Alman Handelsblatt dergisinde yayınlandı. Yayınlanan listede araba markalarının 2016’nın ilk yarısında her bir araçtan ne kadar kar ettikleri listeleniyor.

Ferrari karlılıkta 1 numara

ferrari karlılıkta bir numara

Ferrari’nin geçtiğimiz yıllarda karlılığı artırmaya yönelik az satış çok kar politikası meyvelerini toplamaya başlamış. Satılan her Ferrari başına 56.000 avro ve %18 kar ile Ferrari en karlı otomobil üreticisi. Elbette vergiler, faizler ve diğer masraflar elbette bu rakamları düşürecektir fakat bu oran yine de her bir araba markasının operasyonel performansının genel bir değerlendirmesi olarak kabul edilebilir.

Skoda, BMW’yi solladı

Skoda Superb

En çok kar eden ikinci araba markası satılan her araçtaki 15.641 avro ve %16,7’lik karla Porsche. Üçüncü sırada ise tüm Volkswagen grubunun en karlı firması Skoda var. Skoda satılan her araçtaki 1.589 avro ve %9,6’lık karla grubun tüm firmalarını sollamış durumda. Volkswagen grubunun ise dizel skandalından yoğun şekilde etkilendiğini de rakamlarda görebiliyoruz.

İşte araba markalarının bir araçtan ettikleri karlar (yüzdeye göre):

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar