Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Araba kullanırken hangilerini siz de yapıyorsunuz?

Aksigorta’nın yaptırdığı trafik araştırmasında büyük şehirlerdeki araba kullanma alışkanlıkları hakkında ilginç sonuçlar çıkmış. İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Bursa, Kayseri, Malatya, Samsun, Erzurum, Tekirdağ, Diyarbakır ve Trabzon anketin yapıldığı şehirler. Soruları siz nasıl yanıtlardınız?

Herhangi bir kaza anında ilk kimi ararsınız?

Cevaplara göre önce ya acenteyi ya da aileden birini arıyoruz. Ankete katılan kadınların %45’i eşini arayacağını söylemiş. Erkeklerde bu oran sadece %6.

Arabayı eşinizin kullanmasına izin verir misiniz?

Kullandığı aracı eşinin kullanmasına izin veren kadınların oranı %60 lar civarında. Erkeklerdeyse bu oran %13’e kadar gerilemiş. Sahiplik duygusu erkeklerde daha fazla gibi görünüyor.

En sık rastlanan küçük kaza ve hasarlar

Ülkemizde her 3 kişiden biri çarpma, sürtme, tampon çarpması, kaldırıma vurma gibi küçük kazalar geçiriyor. Özellikle park ederken kadınların %27’si tamponlarını çarpmış. Araca girip çıkarken kapıyı çarpanların oranı da %14. Erkeklerde ise bu oran %3 olmuş.

Arabayı en son ne zaman yıkattınız?

Öyle görünüyor ki gençler arabayı daha temiz tutuyor. 18-34 yaş arasında araba yıkama sıklığı haftada birden fazlayken, yaşla birlikte bu da düşüyor. Hele ki 65 yaş üzerinde araba ayda bir kez yıkatılıyor.

Cep telefonuyla yolda ne yapıyorsunuz?

Araba kullanırken cep telefonuyla zaten konuşuyoruz da, araştırmaya göre esas en çok araç kiti olmadan konuşuyoruz. Özellikle 25-34 yaş arası sürücülerin yarıdan fazlası araç kitine ihtiyaç duymuyor. Telefonla en çok yapılan ikinci hareket navigasyon ve yol durumuna bakmak. Navigasyonu whatsapp izliyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar