Annelerimizin otomobillerinde en sevdikleri 5 özellik

Bu Pazar Anneler Günü. Eğer hala hayatınızdaki anneler için,- evet yanlış duymadınız, kendi anneniz, kayınvalideniz, büyükanneniz, çocuklarınızın annesi, anne olan yakın akrabalarınız-  bir güzellik düşünmediyseniz, hala zamanınız var. Eğer otomobillerinde kullanabilecekleri türden bir hediye düşünürseniz, rehberimize de göz atın. Tasit.com ekibi olarak hayatlarımızda sevdiğimiz tüm anneler arasında bir anket yaptık ve annelerin otomobillerde en sevdikleri ekstra özellikleri çıkardık.

Buradan otomobil üreticilerine sesleniyoruz, bu özelliklerin hepsini biraraya getirerek mükemmel bir “anne otomobili” yaratabilirsiniz.

Anneler bir otomobilden ne ister?

Otomatik vites: İstanbul trafiğinde başka türlüsü zaten akıl karı olmamakla birlikte, annelerimizin ortak tercihi otomatik vites. Anneler en doğrusunu burada da biliyor gibiler çünkü otomatik vitese talebin giderek artması bir yana, en fazla tercih edildiği segment ultra lüks segment!

konsol

 

Çantanın düşmeden durabildiği ön konsol: Öğrendik ki kadınlar büyük el çantalarını artık ön koltukta tutmuyorlar çünkü trafikte yalnız bir kadın sürücü olmak hala bir tedirginlik sebebi. Koltuğun altında saklamak da hem çantaların şık dokusunu zedeleyip hem de ihtiyaç halinde ulaşmayı zorlaştırıyor. Oysaki içinde türlü şey bulunan ve kimi zaman da biraz büyükçe olan el çantalarını taşıyabilen ön konsol favoriler arasında.

"Telefon ve güneş gözlükleri sığmıyor"

“Telefon ve güneş gözlükleri sığmıyor”diyor Tasit.com editörlerinden Yasin Arslan’ın annesi.

Ön kısımda geniş saklama alanı:“Telefon ve güneş gözlükleri sığmıyor” diyor Tasit.com editörlerinden Yasin Arslan’ın annesi. Yanlış duymadınız güneş gözlükleri, çünkü kıyafete uygun farklı gözlükler pratik kullanım için arabada saklanıyor.

foldable

Katlanabilen koltuklar: Bitkiler, küçük mobilyalar gibi haftasonunun keyifli alışverişlerini arabanın tepesine bağlamaktansa, koltuğu katlayıp araca sığdırmak tercih edildiğinden, koltukların katlanabilmesi oldukça önemli görünüyor.

guneslik-aynası2

Güneşlik aynaları: Arka koltukla muhabbeti kolaylaştırmak için mutlaka kullanılan özelliklerden biri de güneşliklerdeki aynalar. Çift tarafta da olursa daha makbule geçtiklerini de ekleyelim.

ısıtmalı2

Bonus: Isıtmalı koltuklar ve ısıtmalı herşey: Annelere istediğiniz bir özelliği aracınıza hemen ekleyebilecek olsaydınız bu ne olurdu diye de sorduk. En çok oyu alan ısıtmalı koltuklar oldu. İkinci sırada ısıtmalı direksiyon var. Soğuk günlerde arabanın sıcak karşılamasının, genelde ihmal edilen ama çok da özlenen bir özellik olduğu ortaya çıktı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar