Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Anneler hangi kriterlere göre otomobil seçiyor?

Google’ın Milward Brown ile yaptığı bir araştırmanın sonuçları annelerin otomobil satın alırkenki davranışlarını ortaya koyuyor. Araştırmaya göre annelerin %68’i, otomobil satın alırken online videoları kullanıyor.

Anneniz otomobil videoları izliyor olabilir

 

annelerin-arac-satin-alması2

Otomobil videoları annelerin satın alma kararında belirleyici

Online otomobil videolarının, annelerin satın alma kararlarını etkilediğini açıkça ortaya koyan araştırma, videoların annelerin özellikle farkındalıklarını artırdığını belirtiyor. Videolar annelerin %68 ‘inin satın alma kararını etkilerken, bu oran tüm otomobil alıcıları arasında %61.

Anneler ne istediklerini biliyorlar

Araç videolarını izleyen annelerin bu videolardan beklentileri ise %81 ile belirli bir araç modeliyle ilgili daha fazla bilgi edinmek, %73 ile seçeneklerini daraltmak ve %67 ile de yeni markalarla tanışmak olarak sıralanıyor.

Ailenin ihtiyaçları otomobil satın alma nedenlerinin başında

annelerin-arac-satin-alması

Anneler, ailenin değişen ihtiyaçları nedeniyle araç satın alıyor

Ayrıca annelerin otomobil satın alma kararlarında hem kendilerinin hem de ailelerinin ihtiyaçlarındaki değişimler en büyük rolü oynuyor. Sadece kendilerinin değil tüm aile bireylerinin ihtiyaçlarıyla ilgilenen anneler açısından bakıldığında bu kulağa çok mantıklı geliyor.

Uzun dönem kiralama, yakıt tasarrufu ve model yükseltimi ile diğer otomobil müşterilerine kıyasla daha az ilgileniyorlar.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar