Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Almanya’da 2030’da insandan çok otomobil olacak

Araştırmaya göre 2030 Almanya’sında bugünkünden daha az kişi yaşaması beklenirken daha fazla özel otomobil olacağı öngörülüyor.  Rhenish-Westphalian Ekonomi Araştırmaları Enstitüsü(RWI)’nün yaptığı araştırmaya göre 2030 yılında Almanya’nın nüfusunun %4.7 lik bir düşüşle 77,4 milyon olacağı fakat özel otomobillerin %3,9 artarak 44,8 milyona ulaşacağı ifade ediliyor. Bu artış, hane halkı sayısının çoğalmasının yanı sıra gelir seviyesindeki yükselmeye de bağlanıyor.

Otomobil sayısında beklenen bu artış özellikle hane halkındaki artışa bağlanıyor. 1991’deki birleşmede 35.3 milyon olan hane halkı sayısı, 2012 yılı itibariyle 40.4 milyon’a ulaşmış durumda. 2030’da toplam nüfusta beklenen düşüşe rağmen hane halkı sayısının 41 milyon civarında seyretmesi bekleniyor.

Gelir seviyesinde beklenen artışla ekstra otomobillerin alımı da kolaylaşmış olacak. Eğer artış gerçekleşmezse çok farklı bir tablo ortaya çıkabilir. Gelir seviyesinde beklenen artışın olmaması durumunda otomobil sayısı şu anki seviyenin bile altında olabilir.

Araştırma Alman Ulaştırma Bakanlığı komisyonunca görevlendirilen Alman Mobilite Paneli’nin verileri ile hazırlanmış. Ek olarak Alman İstatistik Enstitüsü ve Sigortacılar Birliği verilerinden de yararlanılmış.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar