Akaryakıtta En Memnun Kalınan Marka OPET

KalDer’in (Türkiye Kalite Derneği) 2006 yılından bu yana gerçekleştirdiği Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nde OPET, üst üste 8’inci kez sektöründe “Müşteri Memnuniyeti En Yüksek Şirket” seçildi. OPET geçtiğimiz yıl müşteri memnuniyetinde liderliğin yanı sıra Sürdürülen Başarı ödülü ile üst üste elde ettiği birincilikleri için de Üstün Başarı ödülüne de layık bulunmuştu.

81 ilde 7 bin 449 tüketici

Araştırmanın sonuçlarına göre Türkiye’de akaryakıt istasyonlarından memnuniyet endeksi geçen yılki seviyesini koruyarak 77 puan olarak ölçümlendi. Türkiye’de yapılan araştırma, 20’yi aşkın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkede yürütülen ulusal müşteri memnuniyeti endekslerinin Türkiye uygulaması ve 2005 yılından beri değişik sektörleri ve bu sektörlerdeki kurumları kapsayacak şekilde her 3 aylık dönemde yapılıyor. TMME, Türkiye Kalite Derneği-KalDer, KA Araştırma Limited ortak girişimi tarafından yürütülüyor 2013 yılı 2. çeyrekte Türkiye çapında 81 ilde 7 bin 449 tüketiciyle görüşülerek 29 markanın ve diğer kategorilerinin müşteri memnuniyeti ölçüldü.

Tüketicilerin satın aldıkları ürün ve hizmetlerden memnuniyetini sayısal olarak gözler belirleyen çalışma, ölçülen kuruluşlara, sektöründe kendi konumu ve rakiplerinin konumunu görme ve strateji geliştirme imkânı tanıyor. Çalışma, müşteri beklentileri, algılanan kalite, algılanan değer ile müşteri memnuniyeti arasındaki nedensel ilişkiyi, diğer taraftan da müşteri memnuniyeti ile müşteri şikayetleri ve müşteri bağlılığı arasındaki sonuç ilişkisini gösteriyor. TMME, müşteri memnuniyetinin zaman içindeki eğilimlerinin izlenmesi, müşteri bağlılığı, buna bağlı olarak karlılık ve rekabet edebilirlik hakkında önemli bilgiler veriyor.

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca “Sektörümüzde tüketicinin en beğendiği marka olmak gurur verici. Bu başarıyı devam ettirmek için ‘kusursuza yolculuğumuz’ sürecek” dedi.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar