Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

2016'da yepyeni sürprizlerimiz var

2015’te pazar daralırken Peugeot satışları artmaya devam etti. Peugeot Türkiye Genel Müdürü Sayın Laurent Pernet 2015 yılını değerlendirdi ve 2016 için tahminlerde bulundu.

“İkinci yarıda pazar daraldı”

“2015’te Türk tüketicisinin en çok tercih ettiği BlueHDi Dizel Tam Otomatik (EAT6) versiyon seçeneğini ürün gamımıza ekledik. Böylece müşterilerimizin kalite, performans ve çevreci bir otomobil beklentisini karşılayacak donanımlara sahip Peugeot modellerimiz pazarın vazgeçilmez oyuncuları arasında yerlerini aldılar.”

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Laurent Pernet

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Laurent Pernet

Bildiğiniz üzere, toplam pazar bu yılın ilk sekiz ayında, geçen yılın aynı dönemine göre her ay ciddi ölçüde artarak ilerledi. Fakat yılın 2. yarısında yaşanan olumsuz jeopolitik gelişmeler, artan terör olayları ve seçim ortamının yarattığı belirsizlik pazarın daralmasına sebep oldu.”

“Kasım ayı itibariyle küçük de olsa %5 artış ile ivmelenmeye başlayan pazar, bu gelişme ve Aralık ayının yılın en çok satış gerçekleşen ayı olması ile birlikte, 2015 yılı toplamının 2014 yılı toplam pazarına oranla %23 artış ile 940 bin adet ortalamasında gerçekleşeceğini öngörüyoruz.”

Türkiye’de otomotiv pazarı 2015 yılında 968.017 araç satışıyla kapandı.

“2016’da yepyeni sürprizlerimiz var”

“2016 yılının 2015 yılı seviyelerinde gerçekleşmesini öngörüyoruz. Peugeot olarak ise 2015 yılında gösterdiğimiz büyüme trendini devam ettirmeyi hedefliyoruz.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Laurent Pernet

Özellikle bu yıl lansmanlarını gerçekleştirdiğimiz Yenilenen Peugeot 208 ve Partner Tepee ile birliktePeugeot 308, 3008, 5008, 508 modellerinde sınıfının standartlarını yeniden belirleyen BlueHDi EAT6 Tam Otomatik versiyonu ile 2016 yılı satışlarımızda önemli bir rol üstleneceklerini söyleyebiliriz.

Ayrıca 2016 yılının ilk çeyreğinde Türkiye pazarına sunulması planlanan Peugeot 208 GTi by Peugeot Sport ve Yeni 308 GTi by PeugeotSport modellerimiz ile markamızın sportif yanını tekrar ön plana çıkaracağız. 2016 yılında yepyeni sürprizler ile sahip olduğumuz marka imajımızı daha da üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz.”

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar