Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

2014’te Otomotiv Devlerinin Üretimleri Nasıl olacak?

Denetim ve danışmanlık şirketi PwC, Detroit Otomobil Fuarı’nda, Dünya’da 2014 yılında gerçekleşecek otomobil üretimiyle ilgili güncel bir araştırmayı paylaştı. Araştırmaya göre 2014’te otomobil üretimi tüm dünyada ciddi oranda artacak.

Üretimin yeni cenneti Amerika

Otomobil üretimindeki en büyük artış Kuzey Amerika’da olacak. Başta Volkswagen olmak üzere Alman otomobil üreticilerinin, bu bölgede geçen yıla göre %11,6’lık bir artışla 700 binden fazla otomobil üretecekleri tahmin ediliyor. PwC’ye göre 2015’te bu rakamlar %30 daha artacak.

Çin Pazarı’nda Büyüme Yavaşlıyor..

Çin’de bu yıl Alman OEM grubunun geçen yıla göre yalnızca %3 oranında 100-140 bin adet artması bekleniyor. Oysa 2013’te Alman markaların üretimi bölgede  %20 oranında artmış ve 600 bin yeni araç üretilmişti.

Avrupa Toparlanıyor

PwC, Dünya çapında otomobil ve hafif ticari araç üretiminin bu yıl  %5.84 artarak 87.36 milyon adede ulaşacağını söylüyor.  Geçen yıl bu rakam 82,5 milyon araç olmuştu. En fazla büyümenin olduğu bölge ise 2012’ye göre %12 artarak 18,7 milyon otomobille Çin olmuştu, ikinci sırada ise Amerika geliyordu.

Bizi de yakından ilgilendiren Avrupa pazarı uzun süredir doymuş durumda. 15.9 milyon adetlik üretimin stabilize olabilmesi için geçen yıl üretimde yalnızca %0.2’lik bir artış olmuştu. 2013 yılında Almanya’da otomobil ve ticari araç üretimi %0,5 artarak 5,8 milyon adet oldu. Bu rakamın 4,7 milyonu yani %83’ü ise Alman markalardı.

Avrupa’nın tamamına bakıldığında ise,  Alman markalar üretimdeki paylarını %44,8’den %46,4 ‘e taşımışlar. Alman markaların geçtiğimiz yılki üretimleri bir önceki yıldan 260 bin adet daha fazla olmuş.  PwC uzmanları çok uzun zamandır ilk kez Avrupa’da bir talep artışı beklediklerini de eklediler.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar