2013'te Dünya’nın En Çok Satan Otomobil Markası: Toyota

Toyota, Volkswagen grubunu ve General Motors’u geride bırakarak 2013 yılının en çok satış yapan otomobil üreticisi oldu. Dünya çapında 9.98 milyon adet araç satışıyla marka, geçen yıla göre satışlarını %2,4 artırdı.  General Motors 2013’te 9.71 milyon adet, Volkswagen grubu ise 9,7 milyon adet araç satışı yapabildi.

Toyota, 2014’ten çok daha umutlu, marka bu yıl 10,32 milyon adet araç satışı hedefliyor.  Henüz hiçbir otomobil üreticisi 2013 yılının kar oranlarını açıklamadı,  fakat finans piyasalarında Toyota’nın bu konuda da Volkswagen grubunu ve GM’yi geride bıraktığı konuşuluyor.

2013 Yılında Çin’de Hangi Otomobil Markası Ne Kadar Sattı?

Büyük otomobil üreticilerinin satış rakamları arasındaki fark giderek azalıyor ve bu yıl için de her 3 markanın da çok hızlı planları ve yeni modelleri var. Toyota’nın en çok satış yaptığı ülke 2,24 milyon araçla Amerika oldu. Markanın Amerika’dan sonraki en büyük pazarı ise tahmin edebileceğiniz gibi Çin. 2013 yılında Çin’de, 917,500 Toyota satıldı. Toyota bu yıl, Amerika satışlarının %3, Çin satışlarının ise %20 artmasını bekliyor.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar