1 Milyon Adet Satılan Duster'ı, en çok Ruslar sevdi

Dacia Duster, 100’den fazla ülkede satılıyor ve her ülkede o ülkenin özel şartlarına uygun olarak geliştiriliyor. Örneğin modelin en çok satıldığı Rusya’da çok soğuk iklim versiyonu varken,  aşırı sıcaklarıyla ünlü Brezilya’da ise Flex Fuel versiyonu üretiliyor. Trafiğinde İngiliz etkisinin bariz olduğu Hindistan’da ise Duster’ın, sağdan direksiyonlu versiyonu var.

Dacia Duster modelleri nerede üretiliyor?

Duster Dünya’da, Brezilya, Romanya, Kolombiya, Rusya ve Hindistan olmak üzere 5 farklı ülkede üretiliyor. Türkiye’de satılan Duster’lar 2010 yılından beri Romanya’da üretiliyor.  Marka, Brezilya fabrikasına 78 milyon avroluk bir yatırım yapma kararı aldı.

Dacia Duster en çok Rusya’da satıyor

Duster,  lansmanından bugüne Rusya’da markanın kendi ülkesinden bile fazla satıldı; tam 151.633 adet. Ruslardan sonra modelin hayranı 145.612 adetlik satışla Fransızlar. Ardından 117.303 ile Brezilya, 85.974 ile Hindistan ve 70.159 adetle Almanya geliyor. Dacia Duster’ın 4 yılda Türkiye’de gerçekleştirdiği satış rakamı ise 33.639 adet.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar