Yükleniyor

Yerinde Periyodik Bakım

Aracın motor yağı, hava filtresi, polen filtresi gibi aksamlarının yenilenmesi işleminin sizin bulunduğunuz adreste yapılmasıdır.

350 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Yerinde Periyodik bakım her 10,000-15,000 kilometrede ya da senede bir yapılması gereken bir bakım türüdür. Araçta sorun olup olmamasına bakılmaksızın araç kontrol edilir ve eksikler giderilir.
İlk olarak aracın motoru, elektrik aksamı, süspansiyonu, tekerlekleri, debriyajı, frenleme sistemi gibi sistemleri kontrol edilir. Yerinde Periyodik bakımda standart yapılan uygulamalar motor yağı değişimi, yağ filtresi değişimi, hava filtresi değişimi ve polen filtresi değişimidir. Motor yağı, motordaki hareketli parçaların hareketini kolaylaştırmak ve motorda oluşan ısıyı minimuma indirmek için önemlidir. Motor yağı yenilenmediği taktirde motorun parçaları birbirine sürter ve bu durum parçalara zarar verir. Dolayısıyla motor yağının, aracın daha iyi performans gösterebilmesi için düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Yağ filtresi ise yağdaki partikülleri temizleyerek motora giden yağın yaratabileceği sürtünme miktarını en aza indirmeye yarar. Bunların yanı sıra frenleme sistemi temizliği, hava filtresi değişimi, soğutucu yenileme, akü kontrolü-temizliği ve paslanmış ya da pislenmiş bölgelerin temizliği gibi işlemler de yapılarak yerinde periyodik bakım tamamlanmış olur.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

Yapılan İşlemler

  1. Motor yağı değişimi yapılır.
  2. Yağ filtresi değişimi yapılır.
  3. Hava filtresi değişimi yapılır.
  4. Polen filtresi değişimi yapılır.
  5. Diğer sistemler de kontrol edilir.

Yerinde Periyodik Bakım Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Yerinde Periyodik Bakım hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Yerinde Periyodik Bakım İşyeri