Yükleniyor

Yakıt Filtresi Değişimi

Aracın yakıt filtresi değişim hizmeti

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 30 Dakika

Yakıt filtresi, yakıt kullanılmak üzere motora gitmeden önce yakıtı filtreleyip temizler. Benzin deposu nem tutup paslanabilir ve yakıtın kirlenmesine neden olabilir. Yakıt filtresi, benzin deposundaki yakıtın temiz olduğundan emin olarak motorun hasar görmesini önler. Yakıt filtresi değişimi pahalı değildir ve daha maliyetli olabilecek hasarları önler.
Yeni araçlardan bazılarında, yakıt filtresi, yakıt pompası modülünün bir parçasıdır ve değiştirilemez. Filtre tıkanırsa, yakıt pompasına zarar verebilir ve pahalı bir soruna neden olabilir. Dizel motorlu taşıtlarda, mazot filtresi değişimi servis yerine bir yakıt su ayırıcı yerine geçer.
Yakıt filtrenizi her 30.000 ila 40.000 km veya iki yılda bir değiştirmelisiniz. Ayrıca rutin bakım aralıkları boyunca filtrenizin kontrol edilmesine de özen göstermelisiniz.
Yakıt filtreniz, yakıt pompanıza giren gazın artık ve kirden arındırılmış olduğundan emin olmaktan sorumludur. Yakıt, aracınızın deposundan yakıt pompasına gönderildiğinde, önce yakıt filtresinden geçerek kontaminasyondan kurtulur. Yakıt filtreniz bozulursa, yakıtınız filtrelenemez. Kirlenmiş yakıt motorla temasa girdiğinde çok fazla hasara neden olabilir ve bu yolda ciddi ve pahalı arızalara neden olabilir.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Belirtiler Nelerdir?

  1. Motor çekiş gücü azalır.
  2. Araç yakıt sarfiyatı artar.
  3. Motor zor çalışır.

Yapılan İşlemler

  1. Tamirci, yakıt filtresini denetler.
  2. Tamirci yakıt filtresini değiştirir.
  3. Tamirci başka parçaların değiştirilmesi gerekip gerekmediğini bildirir.
  4. Tamirci gerekli ayarlamaları yapar.

Yakıt Filtresi Değişimi Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Yakıt Filtresi Değişimi hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Yakıt Filtresi Değişimi İşyeri