Yükleniyor

Yakıt Enjektörü Değişimi

Aracın yakıt enjektörü değişim hizmeti

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 30 Dakika

Yakıtın, yakıt tankından yanacağı ve aracın enerjisini temin edileceği motora aktarılması gerekir. Depodaki yakıt, enjektörden geçerek motora gider. Yakıt enjektörü, kolaylıkla yanabilecek sıvı yakıtı ince bir spreye dönüştürür.
Enjektör sayısı, bir motordaki silindir sayısı ile aynıdır. (Örneğin, dört silindirli bir motorda dört yakıt enjektörü bulunur.) Yakıt, yakıt pompasından yakıt rayına iletilir ve yakıt enjektörlerine yönlendirilir.
Bakım çizelgenizi takip etmeli ve yakıt enjektörlerini düzenli aralıklarla boşaltmalısınız. LPG’li araç kullanıyorsanız, aracınızın LPG enjektör tamir, bakım ve değişimini ihmal etmemelisiniz. Bu, yakıt enjektörlerini temiz tutar ve silindirlere iyi bir püskürtme şekli sağlar.
Enjektörler yakıtı, yakıt tankından silindirlere aktarır. Yakıt, enjektörlere sıvı halde girer ve daha sonra hızlı ve verimli bir şekilde yanması için içine püskürtülür. Aracın enjektörlerinden biri hasar görmüşse, bu fonksiyonu yerine getiremeyecektir ve aracınız bu silindirin gücü olmadan çalışacaktır. Bir silindire güç verilmediğinde, aracınız düzgün çalışmaz ve tekleme olabilir. Ayrıca aracınız muhtemelen normalden daha az kilometreyi daha fazla yakıt ile gidecektir.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Belirtiler Nelerdir?

  1. Araçta tekleme olur
  2. Yakıt tüketimi artar
  3. Araç güçten düşer

Yapılan İşlemler

  1. Hasarlı enjektörün yeri tespit edilir
  2. Yeni enjektörler yerleştirilir

Yakıt Enjektörü Değişimi Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Yakıt Enjektörü Değişimi hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Yakıt Enjektörü Değişimi İşyeri