Yükleniyor

Vites Topuzu Değişimi

Vites topuzunun yenisi ile değiştirme işlemi

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 30 Dakika

Vites topuzu araçlarda en sık kullanılan kısımlardan biridir. Zaman içinde kullanıma bağlı olarak vites topuzundaki materyal kırılarak ayrılabilir. Böyle durumlarda vites topuzu değişimi gerekmektedir. Vites topuzu yenilenmesi çok basit ve kısa süren bir işlemdir. İşlem için yeni vites topuzu, plastik kelepçe ve yan keski gerekmektedir.
Vites topuzu gibi aracınızın sık kullanımdan dolayı kolayca yıpranan kısımlarından biri olan direksiyonunuz için direksiyon deri kaplama düşünebilirsiniz.
Öncelikle vites kolunu konsolda tutan çerçeveler konsoldan ayrılır. Vites körüğünün iç kısmında topuzun hemen altında bulunan sabitleyici plastik kelepçe yan keski yardımı ile sökülür. Bu aşamada vites körüğünün zarar görmemesi için dikkatli olunmalıdır. Körük çıkarıldıktan sonra vites topuzu aracınıza göre çekilerek ya da çevrilerek vites kolundan çıkarılır. Uygun fiyatlara bulabileceğiniz yeni bir vites topuzu körüğe geçirilerek plastik bir kelepçe yardımı ile körüğe sabitlenir. Vites kolunun ucunda yenilenmiş vites topuzu geçirilir. Topuzun vites koluna tam olarak oturduğundan emin olunmalıdır. Son olarak vites körüğünün altındaki çerçeveler vites konsoluna geri takılır ve vites topuzu tamiri tamamlanmış olur.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Belirtiler Nelerdir?

  1. Vites topuzunda parçalanmalar

Yapılan İşlemler

  1. Vites konsolundaki çerçeveler çıkarılır
  2. Vites körüğünü sabitleyen plastik kelepçe kesilir
  3. Vites topuzunun çıkarılır
  4. Yeni vites topuzu takılır ve körüğe plastik kelepçe yardımıyla sabitlenir
  5. Yenilenen vites topuzu körük ile birlikte vites koluna geçirilir
  6. Çerçeveler konsola geri takılır

Vites Topuzu Değişimi Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Vites Topuzu Değişimi hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Vites Topuzu Değişimi İşyeri