Yükleniyor

Trim (İç ve Dış Plastik Aksam) Tamir ve Bakımı

Aracın iç ve dış kısmında bulunan tüm plastik ve tekstil parçaların (kapı kolu, cam düğmesi, torpido, gösterge, silecek vs.) tamir, bakım ve değişim işlemleridir

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 3 Saat

Trim, aracın içinde ve dışında bulunan bütün plastik aksamı anlatmak için kullanılan bir terimdir. İç tarafta, ön konsol, torpido, kapıların üzerindeki kısımlar ve plastik olan her kısım trim olarak kabul edilir.
Trim normalde boyalı olan bir parçadır ancak araçta plastik kısımlarda genel olarak yapılan hata olarak, plastik aksam parlatıcıların sürülmesi, çizilmeler, sürtünmeler ve güneş gibi bazı dış etkenler yüzünden de bu parçalar yıpranır.
Trim tamiri için, yıpranmış kısma önce astar, sonra boya ve mat vernik uygulanır. Astar atmadan önce yıpranmış ve çizilmiş plastik kısımlara su zımparası yapılarak yüzeyi düzeltilir. Bu sayede eski boyanın kalıntıları da temizlenmiş ve boyaya hazır hale getirilmiş olur. Zımpara işlemi bittikten sonra boya keçesi ile parçaların yüzeyi matlaştırılır. Bu işlem astarın daha iyi yapılmasına yardımcı olur. Matlaştırma işlemi de bittikten sonra yıkayıp kurulayarak parçalar artık astar için hazırdır. Astarlanan ve kurumaya bırakılan parçalar, yüzeyde kalan pürüzlerin gitmesi için bastırmadan yeniden su zımparasıyla zımparalanır. Parçalar kuruduktan sonra boya uygulanır. Kuruması beklendikten sonra isteğe göre bir kat daha boya uygulanabilir. Yeniden kurumaya bırakılan parçalara vernikleme işlemi uygulanır. Kuruyan parçalar montaj için hazırdır.
Trim bakımı parçaya uygun kimyasalların bir bez veya sünger vasıtasıyla uygulanmasıyla yapılır.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Belirtiler Nelerdir?

  1. Renk solması
  2. Çizikli, kötü görüntü

Yapılan İşlemler

  1. Su zımparası uygulanarak yüzey temizlenir.
  2. Astar atılıp kuruması beklenir.
  3. Boya atılır, kuruması beklenir. İsteğe göre ikinci bir katman daha uygulanabilir.
  4. Vernik atılır ve kuruması beklenir.
  5. Sadece bakım için gerekli kimyasalların yüzeye uygulanmasıyla uygulama bitirilir.

Trim (İç ve Dış Plastik Aksam) Tamir ve Bakımı Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Trim (İç ve Dış Plastik Aksam) Tamir ve Bakımı hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Trim (İç ve Dış Plastik Aksam) Tamir ve Bakımı İşyeri