Yükleniyor

Tavan Düzeltme

Aracın tavanının onarımı işlemi

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 3 Saat

Araç tavanı aracın değeri açısından oldukça önemli bir bölgedir. Dolayısıyla tavan herhangi bir sebeple zarar görmüş ise bu zarar telafi edilmeli ve düzeltilmelidir. Araç tavanındaki ufak tefek, çok büyük çaplı olmayan hasarlar aşağıda aşamalarını anlattığımız tavan düzeltme işlemleri uygulanarak gerçekleştirilir. Kaporta göçük düzeltme uygulamalarında kullanılan iki temel boyasız göçük düzeltme yöntemlerinden etkili sonuç verebilecek ve en yaygın kullanılan yöntem vakumla çekme yöntemidir. Bunun dışında masaj yöntemi de oldukça çok kullanılır. Vakumla çekme yönteminde dikkat edilecek husus bu işlemin yapılacağı bölgenin sonradan boyanmamış olmasıdır. Aksi durumlarda aracın boyası kalkabilir.
Bu uygulamada kullanılan malzemeler göçük düzeltme seti adı altında satılan setlerde mevcuttur. Bu ad altında birçok farklı set bulunsa da setlerin temel mantığı aynıdır. Setlerin içinde bulunan silikon tabancasının içine silikon yerleştirilip fişe takılır. Bu sırada alkollü bezle yüzey temizlenir. Silikonun sıvılaştığından emin olunduktan sonra setlerin içinde bulunan vantuzlardan göçüğün büyüklüğüne göre kaç tane ihtiyaç varsa o kadar alınır ve altlarına silikon sıkılıp sorunlu bölgeye yapıştırılır. Silikonun kuruyup yüzeye yapıştığından emin olununca çekme aleti vantuzlara yerleştirilip ihtiyaca göre basınç uygulanarak göçük yok edilir. Son aşamada ise yüzeyde kalan silikon, alkol ve aseton karışımı ya da silikon çıkartıcı spreylerle çıkartılır. Silikon çıkartıldığında yüzeyde şişkinlik görülürse bu şiş, tıktık ve çekiç ile hafifçe yüzeye vurularak indirilir.
Tavan düzeltme işlemi yaptıran araç sahipleri ön kaput düzeltme ya da arka çamurluk düzeltme gibi düzeltme işlemlerine de ihtiyaç duyabiliyorlar. Tüm bu düzeltme işlemlerinin mükemmel yapılması için bu uygulamaların işin ustalarına yaptırılması gerekir. Bu aşamalar uygulanarak aracınızın tavanı hasarsız bir görüntüye kavuşur.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

Yapılan İşlemler

  1. Silikon ısıtılır
  2. Yüzey alkollü bez ile temizlenir
  3. Silikon sorunlu bölgeye sıkılır
  4. Vantuz çekilecek bölgeye yapıştırılır
  5. Çekme işlemi yapılır
  6. Silikon temizlenir

Tavan Düzeltme Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Tavan Düzeltme hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Tavan Düzeltme İşyeri