Yükleniyor

Ön Kaput Düzeltme

Aracın ön kaput onarım hizmeti

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Ön kaput, özellikle dolu gibi doğa olaylarından çok rahat etkilenebilen bir bölge olduğu için çok fazla hasara sahip olabilir. Aracınızın ön kaputunda göçükler, zedelenmeler varsa ön kaput düzeltme işlemi, aracınıza aşağıdaki adımlar takip edilerek uygulanır ve sonucunda arabanız eskisi gibi hasarsız durumuna geri döner. Kaporta göçük düzeltme uygulamalarının en etkili yolu olan vakumla çekme yöntemi ya da masaj yöntemi uygulanarak araçtaki sorunlar giderilir. Bu işlemin yapılabilmesi için yüzeyin sonradan boyanmamış olması gerekir. Bu, boyanın çatlama yapmaması için önemli bir ayrıntıdır.
Kullanılan malzemeler göçük düzeltme seti adı altında satılan setlerde mevcuttur. Bu setlerden çıkan silikon tabancasını fişe takılıp ısınması beklenirken alkollü bir bezle vakumla çekme işlemi yapılacak noktalar temizlenir. Silikon ısınınca setin içinden çıkan vantuzlardan birini alınıp altına silikon sıkılır ve göçük bölgenin merkezine yapıştırılır. Eğer daha büyük bir alansa birden çok vantuz kullanılabilir. Silikon soğuduğunda, çekme aleti vantuza oturtulup çekme işlemi gerçekleştirilir, bu işleme yüzey düzelene kadar devam edilir. Yüzeyde kalan silikon da alkol ve aseton karışımı ya da silikon çıkartıcı spreylerle çıkartılır ve işlem sonlandırılır. Göçüğün tam olarak düzelmediği durumlarda bu uygulamalardan sonra masaj yöntemi de uygulanır. Yüzeyin fazla çekilmesinden ötürü yüzeyde şişme oluştuysa tıktık ve çekiç yardımıyla bölgenin şişliği giderilir.
Ön kaputunda hasara sebep olan kazalara karışan araç sahipleri ön kapı sacı düzeltme ve ön çamurluk düzeltme işlemlerine de ihtiyaç duyuyorlar. Göçüğün giderilmesinde temel ve yardımcı yöntemlerin ne zaman ve nasıl kullanılacağına tecrübeli ustalar karar verdiğinden, bu tarz uygulamalara hakim değilseniz, aracınızı bir ustaya emanet etmenizi tavsiye ederiz.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

Yapılan İşlemler

  1. Silikon ısıtılır
  2. Yüzey alkollü bez ile temizlenir
  3. Silikon sorunlu bölgeye sıkılır
  4. Vantuz çekilecek bölgeye yapıştırılır
  5. Çekme işlemi yapılır
  6. Silikon temizlenir

Ön Kaput Düzeltme Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Ön Kaput Düzeltme hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Ön Kaput Düzeltme İşyeri