Yükleniyor

Ön Kapı Sacı Düzeltme

Aracın ön kapı saçı onarım işlemi

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Ön kapılarınızda kazalardan, doğal afetlerden ya da sürtmelerden dolayı göçükler oluşmuşsa bu sorunları ön kapı sacı düzeltme işlemini yaptırarak çözebilirsiniz. Bu tarz sorunların çözümünde kaporta göçük düzeltme işlemlerinden vakumla çekme tekniği çok tercih edilen bir uygulamadır. Kapınızda bu işlemin gerçekleştirileceği bölgenin sonradan boyanmamış olması şartıyla bu uygulama yapılabilir.
Gerekli olan ana malzeme göçük düzeltme setidir ve ek olarak yüzeyi temizlemek için alkollü bir beze ihtiyaç vardır. Göçük düzeltme setinden çıkan silikon tabancasının içine silikon yerleştirilip fişe takılır. Silikon ısınırken yüzey alkollü bezle temizlenir. Setten çıkan vantuzlardan bölgenin ihtiyacına göre kaç tane gerekli olduğu belirlenir ve altına silikon sıkılıp göçük bölgeye yapıştırılır. Silikonun kuruyup yüzeye tutunması beklendikten sonra çekme aletiyle çekme işlemi yapılır ve basınç sayesinde göçüğün kapanması sağlanır. Son olarak da yapışan silikon, silikon çıkarıcı spreylerle ya da alkol ve aseton karışımıyla yüzeyden çıkartılır. Bu işlemler sırasında göçüğe fazla çekme kuvveti uygulanırsa, bölge şişebilir. Bu şişmeyi yok etmek için tıktık ve çekiç kullanılabilir.
Araçlarının arka kapılarında düzeltme uygulaması yapan araç sahipleri arka çamurluk düzeltme ve ön kaput düzeltme işlemlerine de büyük oranda ihtiyaç duyuyorlar. Göçüğün ihtiyacı olan uygulamayı anlamak ve ona göre işlemleri gerçekleştirmek el becerisi ve tecrübe gerektirir, dolayısıyla en doğru sonuç için aracınızı bir ustaya teslim etmeniz tavsiye edilir.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

Yapılan İşlemler

  1. Silikon ısıtılır
  2. Yüzey alkollü bez ile temizlenir
  3. Silikon sorunlu bölgeye sıkılır
  4. Vantuz çekilecek bölgeye yapıştırılır
  5. Çekme işlemi yapılır
  6. Silikon temizlenir

Ön Kapı Sacı Düzeltme Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Ön Kapı Sacı Düzeltme hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Ön Kapı Sacı Düzeltme İşyeri