Yükleniyor

Ön Çamurluk Düzeltme

Aracın ön çamurluk onarım işlemi

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Ön çamurluklar en ufak sürtmeden, çarpmadan, kazadan çok kolay zarar görebilecek bölgelerdendir. Dolayısıyla aldığı darbeler sonucu araçta göçükler oluşmuş olabilir. Durum buysa ön çamurluk düzeltme işlemini aşağıdaki aşamalar uygulanarak gerçekleştirilebilir. Bunun için kaporta göçük düzeltme uygulamalarında oldukça sık kullanılan vakumla çekme yöntemi hem maliyet hem de etki açısından en kullanışlı boyasız göçük düzeltme seçeneklerden biridir. Bu uygulamayı yapabilmek için çamurluğun boyasının orijinal halinde olması yani sonradan boya vurulmamış olması gerekir ki bu işlem sonrasında boya kalkmasın.
Göçük düzeltme seti bu uygulamada kullanılacak ana malzemeleri içerir. İlk aşama olarak alkollü bir bezle göçüğün olduğu yüzey temizlenmelidir, bu sırada setin içinde bulunan silikon tabancası fişe takılır ve silikonun sıvılaşması beklenir. Silikon ısınınca setin içindeki vantuzların alt kısmına silikon sıkılır. Göçüğün düzelmesi için ne kadar vantuza ihtiyaç varsa o kadar vantuz kullanılır. Silikon sıkılan vaktuzlar göçüğün merkezine yapıştırılır ve silikon soğuyana kadar beklenir. Arkasından çekme aletiyle vantuza gerekli basınç uygulanır. Göçük kapandığında işlem tamam demektir. Şimdi tek yapılması gereken işlem silikonu çıkartmaktır. Bunun için de alkol ve aseton karışımı kullanılabileceği gibi silikon çıkarıcı spreyler de kullanılabilir. Bölgede bir şişlik oluşursa tıktık ve çekiçle şiş indirilir.
Ön çamurluk düzeltme yapan araç sahipleri, araçlarındaki diğer sorunlar için bagaj kapağı düzeltme ve kapı boyama gibi diğer işlemleri de çokça tercih ediyorlar. Tüm düzeltme uygulamalarında olduğu gibi bu uygulamaların da ustalar tarafından yapılması tavsiye edilir. Bu sayede araçtaki hasara göre diğer yöntemlerden de destek alınarak daha düzgün ve etkili bir düzeltme yapılır.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

Yapılan İşlemler

  1. Silikon ısıtılır
  2. Yüzey alkollü bez ile temizlenir
  3. Silikon sorunlu bölgeye sıkılır
  4. Vantuz çekilecek bölgeye yapıştırılır
  5. Çekme işlemi yapılır
  6. Silikon temizlenir

Ön Çamurluk Düzeltme Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Ön Çamurluk Düzeltme hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Ön Çamurluk Düzeltme İşyeri