Yükleniyor

Klima Boru Tamiri

Aracın klima boru tamiri hizmeti

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Aracınızın kliması pek çok farklı parçadan oluşmaktadır. Bu parçaların her biri üstlendikleri görevleri tam anlamıyla yerine getirmek için farklı maddeler kullanarak üretilirler. Klima boruları içerilerinden geçirdikleri havanın özelliğine göre ve görevlerine göre farklı esneklik özellikleri ve üretim özellikleri gösterirler. Araç kliması geniş bir çalışma prensibine ve parça ağına sahiptir. Klimanız aracınızın iç ısısını dengelemekle birlikte motor üzerinde de önemli etkiye sahiptir ve araç içindeki bazı parçaların fazla ısınıp fazla soğumasına da engel olur.
Araç klimanız içerideki havayı dengelerken dışarıdan aldığı havayı klima sistemi içerisinde döndürerek istenilen basınç ve sıcaklığa getirir. Bu işlemi yaparken kullandığı havayı dışarıdan aldığı için dışardan gelen havanın içerisindeki kir tanecikleri ve bitki polenleri zamanla klima sistemi içerisindeki boru ve parçalarda birikir. Bu birikme sonucu klima sistemi içerisindeki parçaların görevini tam yerine getirememesi sebebiyle araç içi ısıyı dengelemek için kullanılan güç artar. Araç klimasındaki bozulmalar aracınızın çekişten düşmesine sebep olabilir. Bu sebeple klima sistemi temizliğini ve kontrolünü düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Bu kontrol sonucunda hasarlı olan parçalar varsa onarım yapılması gerekir.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Belirtiler Nelerdir?

  1. Klimanız aracı yeteri kadar ısıtamıyor ya da soğutamıyorsa
  2. Klimayı kullanmaya başladığınızda aracın çekişi düşüyorsa
  3. Klima kullanımda iken radyatörlerden kötü kokular geliyorsa
  4. Aracınız klima açıkken zorlanıyor ise klimanızın borularında bir arıza ya da tıkanıklık vardır diyebiliriz.

Yapılan İşlemler

  1. Atılacak ilk adım klima borularına sızdırmazlık testi yapılır. Burada amaç çatlaklardan ya da kırıklardan hava sızıp sızmadığını anlamak ve hasarlı bölgeyi bulmaktır.
  2. Klima boruları genellikle parça değişimi ya da aşınan bölgeyi kaplama yolu ile gerçekleşir
  3. Hasarlı olan boru kaplama malzemesi ile kaplanabilecek durumda ise öncelikle temizlenir, daha sonra borunun cinsine uygun kaplama malzemesi ile kaplanır.
  4. Kaplanamayacak durumda olan parçalar için değişim yapılır. Bu değişim yapılırken aracınıza uygun parça bulmanız önemlidir. Çünkü klima boruları genellikle araç modellerine özel olarak üretilmektedir.
  5. Son adım olarak klima içerisinde dolaşımda olan gaz seviyesi kontrol edilir ve gerekiyorsa klima gazı yapılır.

Klima Boru Tamiri Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Klima Boru Tamiri hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Klima Boru Tamiri İşyeri