Yükleniyor

Eksantrik Mili Değişimi

Aracın eksantrik mili değişim hizmeti

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 4 Saat

Krank mili gibi eksantrik mili, otomobilinizi yola çıkartan yanma sürecinin vazgeçilmez bir bileşenidir. Egzoz subaplarının hareketini düzenler. Eksantrik mili, kam mili dönerken valfleri itmek ve açmak için lobları (kamlar) kullanır.
Eksantrik mili sızdırmazlık elemanı, eksantrik mili ve silindir kafası arasına oturur. Eksantrik mili başın üstü ile valf kapağı arasını sızdırmaz hale getirir. Bir motorun iç hareketli parçalarının tümü gibi, eksantrik mili, işini düzgün şekilde yerine getirmek için iyi yağlanmış, esasen yağ içerisine batırılmış olmalıdır. Eksantrik mili sızdırmazlığı olmadan, bu yağlama yağı, motor bloğundan sızar, motor bölmesinin kirlenmesine neden olur ve motorun iç bileşenleri yetersiz yağlamadan dolayı tehlikeye düşer. Aynı zamanda toz ve kir gibi etkenlerin motorun iç bileşenlerine zarar vermesini önler.
Eksantrik mili gibi diğer bileşenler değiştirilmediği sürece tipik olarak eksantrik mili contalarının değiştirilmesi gerekmez. Eksantrik mili contalarını değiştirirken triger kayışını değiştirin. Valf kapağı contası kam contası ile aynı bölgede sızıntı yapıyorsa, eksantrik mili contasından veya valf kapağı contasından gelen bir sızıntıyı ayırmak zordur.
Otomobilinizin en önemli parçalarından biri olan eksantrik mili contası, aşırı sıcaklıklara ve basınçlara dirençli, dayanıklı bir malzemeden yapılmıştır. Arızalanması durumunda aksatılmadan değiştirilmesi gerekir.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Belirtiler Nelerdir?

  1. Rölanti devri bozulur.
  2. Çekiş düşer.
  3. Yakıt tüketimi artar.
  4. Araç çalışmayabilir.

Yapılan İşlemler

  1. Aracın motoru sökülüp çıkarılır.
  2. Motor bloğunun ön kapağı sökülür.
  3. Kapak çıktıktan sonra eksantrik milini sabitleyen somunlar sökülür.
  4. Boşa çıkan eksantrik mili, yatağına dikkat ederek çıkarılır.
  5. Gerekli bakım veya değişim yapıldıktan sonra yerine takılır.
  6. Söküldüğü sırayla tersten gidilerek değişim işlemi tamamlanır.

Eksantrik Mili Değişimi Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Eksantrik Mili Değişimi hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Eksantrik Mili Değişimi İşyeri