Yükleniyor

Egzoz Manifoldu Değişimi

Aracın egzoz manifoldu değişimi hizmeti

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 30 Dakika

Motorunuza ve aracınızın türüne bağlı olarak, egzoz manifoldu bir dizi boru veya bir dökme demir manifold grubu olabilir. Bazı araçlarda egzoz manifoldu turboşarja bağlıdır. Esasen egzoz manifoldu yanmış egzoz gazlarını motor silindirlerinden alır ve egzoz sisteminden dışarı atar. Egzoz gazı, motor silindirlerindeki yanma işleminden çıkan yanmış yakıt / hava kalıntısıdır. Zamanla, bileşenlerin genleşmesi ve büzülmesi (motorun ısıtılması ve soğutulması nedeniyle) manifoldun çatlamasına ve sızdırmasına neden olabilir. Bu sızıntılarda kaçan sıcak egzoz gazları, motor bölmesindeki diğer bileşenlere zarar verebileceği için bu durum tehlikeli olabilir. Sızdıran egzoz manifoldu motor performansını da kötü yönde etkileyebilir.
Bazen egzoz manifold contası kırıldığı için egzoz manifoldu sızmaya başlar. Bu gerçekleşirse, tamircinin kırılmış contayı veya saplamayı çıkarması gerekir. Bu da sorunu gidermek için gereken süreyi artıracaktır. Tamirciniz durumun ciddiyetine bağlı olarak ek bir ücret talep edebilir.
Egzoz manifoldu yanmış gazları motordan aktarır. Yüksek sıcaklık bölgelerinde bulunur ve eninde sonunda sızdırır. Bunu önlemek için bir yol yoktur. Tamirciniz, bu parçayı değiştirirken cıvatalar üzerinde kaymayı önleyici malzeme kullanmalıdır. Bu, silindir kapağındaki cıvataların kırılmasını önlemeye yardımcı olacaktır.
Sızdıran egzoz manifoldu, sağlık ve güvenlik açısından da önemlidir. Motordan çıkan sıcak egzoz gazı, motor bölmesine yakın plastik aksamda hasara neden olabilir.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Belirtiler Nelerdir?

  1. Manifoldda çatlamalar oluşmuştur
  2. Egzoz manifoldu sızdırma yapıyordur
  3. Egzoz manifoldunun contasının kırılmıştır

Yapılan İşlemler

  1. Hasar tespit edilir
  2. Kırık conta var ise çıkarılır
  3. Egzoz manifoldu yenisi ile değiştirilir
  4. Kaymayı önleyici malzeme kullanılır

Egzoz Manifoldu Değişimi Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Egzoz Manifoldu Değişimi hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Egzoz Manifoldu Değişimi İşyeri