Yükleniyor

Deri Döşeme Tamiri

Hasar görmüş deri kısımların tamir edilmesi işlemidir

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Araçlarda deri döşemelerde delik, yırtık veya çatlak gibi hasarlar sık sık meydana gelmektedir. Böyle durumlarda aracın komple deri döşemesinin değişmesine gerek kalmadan basit müdahalelerle deri döşeme tamiri mümkündür. Hasarların boyutlarına göre tamiratta yama uygulama, sıvı deri dolgusu veya deri döşeme tamir kiti ile yırtık onarımı tercih edilir.
Oto döşemelerdeki hasarlar bazen küçük tadilatlarla giderilecek boyutlarda olmayabilir. Bu durumlarda aracınızın eski deri döşemelerinden kurtulup dayanıklılığı daha yüksek olan alcantara/deri döşemelerinitercih edebilirsiniz.
Yama uygulanması söz konusuysa öncelikle aracın mevcut döşemesiyle birebir uygun bir deri malzeme seçilmelidir. Yama parçası deliğe uygun fakat biraz büyük kesilir. Hasarlı bölgenin çevresi yağlı kâğıt ile yapıştırıcı değmemesi için korunmaya alınır. Daha sonra yamanın kenarlarına deri yapıştırıcısı sürülerek hasarlı bölgeye yapıştırılır ve sabitlenmesi beklenir. Hasar giderilmesinde sıvı deri dolgusu da kullanılabilir. Kullanılacak sıvı deri dolgusunun döşemelerle uyumlu olması çok önemlidir. Bundan emin olmak için dolgu maddesi öncelikle uygun bir yerde denenmeli sonra işleme geçilmelidir. Sıvı deri dolgusunun uygun olduğuna karar verildikten sonra yüzey deri temizleyici ile silinmeli ve kurulanmalıdır. %30 oranında su ile seyreltilen sıvı deri dolgusu bir sünger yardımı ile yıpranmış alana uygulanır. Gerekli ise bir kat daha uygulanır ve kuruması beklenir. Kuruması gerçekleştikten sonra seyreltik sıvı deri dolgusu tüm yüzeye uygulanır. Böylece yüzeyde renk farklılığı engellenmiş olur. Yüzeyin kuruduğundan emin olunduktan sonra deri düzeltici uygulanır. Deri döşeme tamir kiti kullanılacaksa ilk olarak araç içi döşemesine uygun bir kit tercih edilmelidir. Tamir edilecek yüzey nemli ve sabunlu bir bez ile temizlenir. Deri döşemenin arkasında kalan boşluğa küçük bir kumaş parçası yerleştirilir ve yırtık bölümün arkası bu kumaşa yapıştırılır. Yırtığın kenar kısımlarına da yapıştırıcı sürülmesi tam kapanma açısından önemlidir. Yapıştırıcı kuruduktan sonra deri rengiyle aynı olan deri boyası renk eşitsizliğinin olduğu yerlere sürülür ve kurumaya bırakılır.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Belirtiler Nelerdir?

 1. Döşemede yırtık, delik veya çatlaklar vardır

Yapılan İşlemler

 1. Tamir yama ile yapılacaksa mevcut döşemeye uygun yama seçilir
 2. Yama deliğe uygun olarak şekillendirilir
 3. Sağlam döşemenin zarar görmesi engellenir
 4. Yama hasarlı bölgeye yapıştırılır
 5. Tamir sıvı deri dolgusu ile yapılacaksa sıvı deri dolgusu döşemeye uygun olarak seçilir
 6. Yüzey temizlenir ve kurutulur
 7. Sıvı deri dolgusu seyreltilip hasarlı bölgeye uygulanır
 8. Renk farklılıklarının engellenmesi için tüm yüzeye uygulanır
 9. Deri düzeltici madde uygulanır
 10. İşlem tamir kiti ile yapılacaksa uygun kit temin edilir
 11. Yüzey temizlenir ve kurutulur
 12. Döşemenin arkasına küçük kumaş parçası yapıştırılır
 13. Yırtık deri yapıştırıcı ile yapıştırılır
 14. Renk eşitliği deri boyası ile sağlanır

Deri Döşeme Tamiri Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Deri Döşeme Tamiri hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Deri Döşeme Tamiri İşyeri