Yükleniyor

Check Up

Aracın Check up Hizmeti

100 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 2 Saat

Check up özellikle 2. el araç alımında en başta yaptırılması gereken testlerdir. Bu testler sayesinde gizlenmeye çalışılan hatalar tespit edilebilmektedir. Sadece 2. elde değil, sıfır araç alımında bile aracını check up testlerine sokan araç sahipleri şaşkınlıklar içinde kalabilirler çünkü araçlar nakliye sırasında ya da taşıyıcı araçtan indirilirken ciddi hasarlar alabiliyorlar. Ve bunlar satıcı bayii tarafından saklanmış olabiliyor. Bu nedenle araç ekspertiz için de güvenirliliğine ve tecrübesine emin olduğunuz, sosyal medya gibi alanlarda olumlu yorumları olan yerleri tercih etmeye çalışmalısınız. Ayrıca çok geniş kapsamlı işlemler olduğundan aracınızı check up yaptırmak için seçeceğiniz yerde hangi uygulamaların yapılacağı, ek uygulamaların fiyata ne şekilde yansıyacağını, kullanılacak malzeme ve cihazların kalitesi, uzmanların tecrübeleri gibi konulara dikkat edilmesi gerekir. Bu ayrıntılardan herhangi birini atlamak sonradan maddi kayıplara neden olabileceği gibi can kayıpları gibi çok ciddi sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

  1. Fren testi oto bakım işleminin en önemli parçalarından biridir. Çünkü sürücü ve yolcuların olduğu gibi trafikte araç dışındaki canlıların sağlığı da fren check up işleminin düzgün yapılmasına bağlıdır.
  2. Süspansiyonlarda bozukluk varsa araç kontrolü kaybı yaşanabilir, bu nedenle süspansiyon testi can ve mal güvenliğine eş değerdir.
  3. Alt takım kontrolü ve diğer işlemler düzenli olarak yapılmazsa sonradan boşa masraf çıkmasına neden olabilir.

Yapılan İşlemler

  1. Boya testi: Kaporta boya testi, boya ölçerle yapılır. Bu cihaz boyanın kalınlığını test eder. Tabi cihazın yanı sıra mutlaka cihazın tespit edemediği kusurları rahatlıkla görebilen bir uzman da testin içerisinde olmalıdır.
  2. Fren testi: Bu testle aracın sıkma değerleri ölçülür. Araç yüksek hızlardayken frene basıldığında kontrolsüz olarak sallanıyor ya da sarsılıyor mu bakılmalıdır. Bu kontrol sadece ilk araç alınırken değil düzenli olarak yapılmalıdır.
  3. Süspansiyon testi: Bu testte aracın yola tutunmasına, virajlarda yolda kalmasına ve durmasına bakılır.
  4. Alt takım kontrolü: Eksoz, fren diskleri, fren balataları, yağ kaçakları, şanzımanda terleme gibi gözlemlemelerin yapıldığı testtir.
  5. Ayrıca jant, akü ve ön düzen bakımı, yağ değişimi, filtre değişimi, klima gazı kontrolü ve dolumu gibi bakımları da kapsayabilir.

Check Up Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Check Up hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Check Up İşyeri