Yükleniyor

Bagaj Kapağı Düzeltme

Aracın bagaj kapağı onarım hizmeti

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Bagaj kapağı, aracın kolaylıkla darbe alabilecek bir yeri olduğundan kazalardan, çarpmalardan ve dolu gibi doğa olaylarından kolaylıkla etkilenebilir ve bu olaylar bagaj kapağı üzerinde göçükler oluşturabilir. Bu durumu düzeltmek için bagaj kapağı düzeltme işlemi yapılabilir. Kaporta göçük düzeltme işlemlerinde en çok kullanılan yöntemler masaj yöntemi ve vakumla çekme yöntemdir. Vakumla çekme yönteminde tek dikkat edilecek nokta bagaj kapağının boyanmamış olmasıdır. Eğer sonradan boyanmışsa boyanın çatlama olasılığı vardır, bu durumda bu uygulamayı yapılması doğru olmaz.
Bu işlemleri yapmak için gerekli malzemeler göçük düzeltme setlerinde bulunur ve temizleme için ek olarak alkollü bez gerekir. Bu setlerde farklılıklar olabilir fakat hepsi temel olarak aynı şekilde çalışır. Setlerin bir çoğunda bulunan silikon tabancası fişe takılır, silikon sıvılaşırken bagaj kapağındaki göçük bölge alkollü bezle temizlenir. Silikon ısındığında setten çıkan vantuzlardan bölgenin ihtiyacı kadar alınır, alt kısımlarına silikon sıkılıp göçük bölgeye yapıştırılır. Ardından silikonun kurumasını beklenir. Silikonun kuruduğu anlamak için vantuzların sıcaklığı kontrol edilebilir. Silikon yüzeye yapıştığında vakumlama aparatıyla göçük normal hale dönene kadar basınç uygulanır. Bundan sonra da silikon alkol ve aseton karışımı ya da silikon çıkarıcı spreylerle çıkarılıp, işlem tamamlanır. Eğer yüzeyde şişkinlik oluşursa tıktık ve çekiç yardımıyla bu sorunu da giderilir.
Bagaj kapağı düzeltme uygulaması yapan pek çok kişi bagaj kapağı boyama ve tampon boyama uygulamalarına da ihtiyaç duyuyor. Düzeltme işlemlerinin ustalar tarafından yapılması her zaman en doğru ve güzel sonucu verir. Bagaj kapağı düzeltme işleminden sonra aracınız eskisi gibi sorunsuz ve düzgün bir görüntüye sahip olur.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

Yapılan İşlemler

  1. Silikon ısıtılır
  2. Yüzey alkollü bez ile temizlenir
  3. Silikon sorunlu bölgeye sıkılır
  4. Vantuz çekilecek bölgeye yapıştırılır
  5. Çekme işlemi yapılır
  6. Silikon temizlenir

Bagaj Kapağı Düzeltme Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Bagaj Kapağı Düzeltme hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Bagaj Kapağı Düzeltme İşyeri