Yükleniyor

Arka Tampon Değişimi

Aracın arka tampon değişim hizmeti

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Arka tampon, darbe alması çok kolay bir bölge olduğundan kazalardan kolay etkilenebilir. Tampon, eğer düzeltme uygulamaları yapılarak da düzeltilemeyecek kadar kötü durumdaysa o zaman arka tampon değişimi yapmak gerekir. Bu tip uygulamalar ustalık ve tecrübe gerektirdiği için konuya hakim değilseniz aracınızı bir ustaya emanet etmeniz tavsiye edilir.
Bu işlem için öncelikle aracın bagaj kapağı açılır ve tamponun bağlantıları sökülür. Ardından çamurluğun içinde ve aracın alt kısmında bulunan bağlantılar da dikkatlice sökülerek işleme devam edilir. Sonrasında bağlantılarından kurtulan arka tampon, yavaşça çekilerek gövdeden ayrılır.
Yeni tamponu takmadan önce takılacak yerde yeni tamponun yerine yerleşmesini engelleyecek boyutta göçükler varsa düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Bu işlemden sonra aynı bağlantılarla yedek parça olan yeni tampon gövdeye bağlanır. Tampon araçla aynı renkte değilse tampon boyama uygulaması yapılarak işlem tamamlanır, böylece yepyeni, temiz ve düzgün bir arka tampona sahip olursuz.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

Yapılan İşlemler

  1. Tamirci arka tamponu kontrol eder.
  2. Eğer hasarlıysa arka tamponu değiştirir.
  3. Değişmesi gereken herhangi bir parça varsa tamirci sürücüyü uyarır.
  4. Tamirci gerekli ayarlamaları yapar.

Arka Tampon Değişimi Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Arka Tampon Değişimi hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Arka Tampon Değişimi İşyeri