Yükleniyor

Klima Temizleme

Araçtaki yolcuların sağlığı için büyük bir önem arz eden klima temizleme işlemi

120 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 20 Dakika

Araç klimalarının araçtaki konforumuzda çok önemli bir etkisi olduğu gibi sağlığımızda da etkisi büyüktür. Kış aylarında nemden dolayı klima kanallarında bakteri oluşumu ve koku gözlenebilir. Bu durum ise sağlığımızı tehdit etmektedir. Araçta hasta, çocuk veya yaşlı birisi olduğunda bu tehdit daha yüksek seviyelere çıkmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için ise araçların klima temizliği belirli periyotlarla yapılmalıdır.
Klima temizleme işleminde iki tür klima temizleme ürünü kullanılır. Birincisi klima temizleme sıvısı diğeri ise klima temizleme spreyidir. Klima temizle me sıvısı kullanımında sıvı hortum yardımı ile klima kanallarına sıkılır. Bu işlem yapılırken sıvının elektronik kısımlara ulaşmamasına özen gösterilmelidir. Bu sebeple bu işlemin profesyonel kişilerce uygulanmasında fayda vardır. Klima temizleme spreyinin uygulanmasında ise bu işlem gaz ile yapılır. Sprey kullanımı araç elektroniğinin zarar görme riskini aza indirse de sıvı kullanımı spreye göre daha etkilidir. Bu işlemlerle beraber polen filtresi değişimi veya kontrolünün yapılmasını öneririz. Polen filtresinde bir kirlilik veya değişmesine sebebiyet verecek bir durum olduğu takdirde klima temizleme işlemi koku ve bakterilerin önlenmesinde yeterli kalmayacaktır.
Yapılan klima temizliği işlemi sonrası ozonla dezenfektasyon işleminin yapılmasını öneririz. Ozonla dezenfektasyon işlemi zararlı mikroorganizmaların temizliği için %99’a yakın bir başarı ile temizlik sunmakta ve araç için steril bir ortam sağlamada bu yüzden çok önemlidir. Bu sebeplerden dolayı ozonla dezenfektasyon işlemi klima temizliği hizmetinin bir tamamlayıcısı niteliğindedir.
Klima temizleme hizmetinin sağlık açısından önemi unutulmamanızı ve yılda iki defa bu hizmeti işinde uzman kişilere yaptırmanızı öneririz.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

  1. Klima temizliği işlemi özellikle solunum yollarında meydana gelebilecek rahatsızlıkların önlenmesinde etkilidir.
  2. Klimadan gelebilecek kötü kokuların önüne geçilmesine yardımcı olur.

Yapılan İşlemler

  1. Klima temizleme sıvısı klima kanallarına sıkılır
  2. Klima temizleme spreyi araç klimasına uygulanır
  3. Ozonla dezenfektasyon işlemi yapılır

Klima Temizleme Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Klima Temizleme hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Klima Temizleme İşyeri