Yükleniyor

Boya Koruma (Çizik Giderme ve Cila dahil)

Aracın boyasını dış etmenlere karşı koruma işlemi

399 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Boya koruma aracın daha uzun süre dış etkenlerden korunmasına yardımcı olan bir araç koruma yöntemidir. Doğal hava şartları veya sonradan gerçekleşen bazı durumlar aracı mat gösterir ve zarar verir. Böyle durumlarda boya koruma işlemi yapılır. Özellikle ikinci el araçlarda boya koruma işlemi daha ön plandadır. Temizleme, pasta, cila işlemleri ile birlikte yapılan boya koruma işlemi aracın uzun süre çiziksiz ve temiz görünmesini sağlar.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

  1. Güneş ışınlarına karşı araç daha dayanıklı olur
  2. Yağmurlu havalarda su araç üzerinde kalmaz
  3. Araç güneşten, tozdan ve dış etkenlerden uzun süre korunur

Yapılan İşlemler

  1. Koruma işlemi yapılır. Koruma işleminde araca wax atılır.İlk aşama olan dış yüzey temizliği için en etkili yöntem kil hamurlardır. Ağaç reçineleri ve balata tozları gibi aracın dış yüzeyine yapışıp çıkmayan tozlar için etkili bir yöntemdir. Aracın tamamen temizlenmesine olanak sağlar. Boya koruma işleminden önce yapılması, aracın daha temiz görünmesinde etkili olur
  2. Çizik ve hare düzeltme
    İkinci aşamada araç yüzeyindeki çizikler ve dalgalanmalar pasta ile düzeltilir ve temizlenir. İsteğe bağlı olarak boya koruma işlemini tamamlamadan önce renk değişimi de yapılabilir. Renk değişimi boyanarak yapılabileceği gibi araç kaplama olarak da yapılmaktadır. Araç kaplama işlemlerinde aracın mevcut boyası da korunmuş olur.
    Araçlarda pasta işlemini bireysel olarak elle yapmak da mümkündür. Ancak profesyonel bir sonuç için oto kuaförlerde işlemi gerçekleştirmek daha faydalı olacaktır. Pasta işlemi için polisaj ya da taşlama makineleri kullanılmaktadır. Pasta ile araç yüzeyindeki çizikler minimum dereceye iner. Pasta işlemi de tamamlandıktan sonra son aşamaya geçilir.

Boya Koruma (Çizik Giderme ve Cila dahil) Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Boya Koruma (Çizik Giderme ve Cila dahil) hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Boya Koruma (Çizik Giderme ve Cila dahil) İşyeri