Yamaha Motosiklet Hakkında

1955 yılı Temmuz ayında Japonya’da kurulan Yamaha Motor, çok sayıda markanın kıyasıya rekabet ettiği motosiklet piyasasına, istikrarlı tavrıyla damgasını vurmuştur. Markaya ait ikinci el motosiklet modellerini Tasit.com’un zengin veri tabanında bulabilirsiniz.

Motosiklet Denilince Yamaha

Yamaha Motor, ilk olarak Nippon Gakki ismiyle kurulmuştur. Kurucusu, dünyanın bir numaralı piyano üreticisi Yamaha’nın CEO’su Genichi Kawakami’dir. Kawakami,1955 yılında motosiklet sektörüne girmeye karar vermiş ve Yamaha Motor’un serüvenini başlatmıştır. Yamaha ilk motosikletini madeni uçak pervaneleri üretiminde kullanılan birkaç takım tezgahı sayesinde üretmiştir. İlk model olan “Aka-tombo” bu tezgahta üretilmiştir. Tarihi başarılarla ve mücadele ile dolu olan firmanın merkezi Iwata, Shizuoka‘da bulunmaktadır. Firma faaliyetlerini hala Yamaha şirketler grubunun bir üyesi ve dünyanın en büyük ikinci motosiklet markası olarak yürütmektedir. Şirketin Türkiye ve Avrupa’da faaliyetlerinden YME (Yamaha Motor Europe N.V) isimli merkez sorumludur. YME’nin Hollanda’nın Schiphol-Rijk şehrinde ve İspanya’da yerleşkeleri bulunmaktadır. Şirketin Türkiye’deki genel müdürlüğü ise İstanbul Sancaktepe’de bulunmaktadır.

Yamaha’nın Zengin Ürün Yelpazesi

Dünyanın en büyük motosiklet markalarından olan Yamaha Motor, efsaneleşmiş motosiklet modellerinin yanı sıra bot, arazi aracı, motosiklet kıyafetleri, yedek parça, golf araçları, dıştan takma deniz motorları, kar motosikletleri, ATV, jeneratör gibi ürünleri de Yamaha kalitesiyle üretmektedir.

Yamaha_YZF_R1-silver-grey.Wilt_q5mdt7Yamaha’nın satışa sunduğu bazı modeller geçmişten izler taşıyan tasarımları ile dikkat çekmektedir. Super sport modelleri ise son teknolojiyi motosikletle buluştururken tasarımları ve renkleri ile nefesleri kesmektedir. Sport Touring serisinde bulunan Fazer 8, hafif alüminyum Deltabox şasi ile sınıfının en iyisi olma özelliğindedir. Gezinti motosikletlerinden oluşan Cruiser serisi ise hem sessiz hem güçlü motorları ile tüketicisinin beğenisini kazanmaktadır. Yamaha bu modelinde de nostaljiyi ve yeniyi iyi harmanlamış bir tasarım kullanmaktadır. Sert koşulların modellerini içinde barındıran Adventure, XT660Z modeli ile ürün yelpazesindeki yerini almaktadır. En popüler Yamaha modelleri ise Roadster serisinde bulunmaktadır. Bu seride yer alan XJ6N, orta sıklet sınıfında standartları belirlemektedir. Yamaha kolay kullanım için de Commuter serisinde CRYPTON modelini piyasaya sunmuştur. Şehir trafiğinde rahat, hızlı ve güvenli sürüş keyfi yaşatan bu model yarı otomatik olması ile de alıcıların beğenisini kazanmaktadır.

İkinci El Yamaha Motosiklet Modelleri Tasit.com’da

Yamaha firmasına ait satılık ikinci el motosikletler, Türkiye’nin her yerinden her marka ve modelden yüz binlerce araç ve motosiklet bulunduran Tasit.com’un zengin veri tabanında yer almaktadır. Tasit.com üzerinden Yamaha Motor’a ait modelleri; il, model yılı, fiyat, vites tipi, yakıt türü bakımından filtreleyerek bulabilirsiniz. Yamaha motosiklet çeşitleri farklı teknik özellikler ile sunulmaktadır. Dilerseniz, beğendiğiniz modelleri hem teknik özellikleri hem fiyatları bakımından birbirleri ile karşılaştırabilir; yaptığınız aramaları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz. İhtiyacınıza ve zevkinize uygun modele kolayca ulaşabilirsiniz.

Motosiklet Kampanyaları                  

Motosiklet dünyasına ait güncel motosiklet haberlerine, test sürüşlerine ve motosiklet alım – satımı ile kullanımına ilişkin tavsiye ve tüyolara Tasit.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Detaylı arama bölümünden motosiklet ilanlarını aratabilir; ihtiyacınıza ve tarzınıza en uygun motosiklete sahip olabilirsiniz. Güncel motosiklet kampanyalarından haberdar olmak için Tasit.com’a ücretsiz üye olabilirsiniz.