Vespa Motosiklet Hakkında

İlk kurulduğu yıllarda talaşlı kereste ve gemi tertibatı imalatı ile faaliyete başlayan Piaggio, daha sonraları uçak ve deniz uçağı imalatına başlayarak İtalya ‘nın en büyük uçak üreticisi olmuştur. 1945 yılında hava bombardımanı sonucu parçalanan yollarda rahat bir kullanım sunabilmek için firmanın ikinci nesil sahibi Enrico Piaggio tarafından D’Ascanio isimli uçak mühendisine ilk prototip yaptırılmıştır.1946 yılında  şanzıman, vites kolu, gövde ve kaportada değişiklikler yapılarak MP6 prototipine dönüştürülmüş ve 23 Nisan 1946 yılında MP6 modelinin patenti alınmıştır. İlk yıl 2484 adet üretilen ve 1953 yılında 171.200 adet üretime kadar çıkan Vespa, şu an 13 ülkede üretilmekte ve 114 ülkede satışa sunulmaktadır.

Vespa Motosikletler Türkiye Pazarında

2000 yılında Ferco Grup bünyesinde faaliyette olan Ferco Motor, Avrupa’nın birinci dünyanın ise dördüncü en büyük motosiklet üreticisi olan Piaggio şirketinin Türkiye genel distribütörlüğünü yapmaya başlamıştır. Vespa,Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi Gilera ve Derbi markalarının da satışı ve satış sonrası hizmetleri yapan firma, Türkiye genelinde 30’dan fazla bayii ve yetkili servis ile hizmet vermektedir.

Vespa Motosiklet Modelleri

Vespa_GTS_250_ymaxneScooter motosiklet markaları arasında en çok beğenilen ve tercih edilen Vespa modeli olan GTS 250, Vespa tarihinin en güçlü ve en teknolojik modelidir. Spor ve zarif görünümü 244cc silindir hacmine sahiptir. Dijital ve analog göstergeler, 4 sübap ve Euro 3 emisyon özelliğine sahip Quasar 250 motor ve çift disk frenleri klasik Vespa tasarımının güncellenmiş halidir. Avrupa’da en çok satan model olan LX 125 ise 124cc silindir hacmine sahiptir ve zarif gövdesi ile diğer Vespa modellerinden ayrılan yakıt tasarruflu bir modeldir.

Vespa Motorsikletleri Tasit.com’da

Vespa markasına ait satılık ikinci el motosikletler, Türkiye’nin birçok ilinden her marka ve modele ait yüz binlerce vasıta ve motosiklet bulunan Tasit.com’da yer almaktadır. Tasit.com’da Vespa’ya ait motosiklet modellerini; yakıt türü, vites tipi, model yılı, il, kilometre ve fiyat kategorilerine göre filtreleyerek, amacınıza ve isteğinize en uygun modeli teknik ve fiyat ayrıntılarıyla inceleyebilirsiniz.

Motosiklet dünyasından güncel motosiklet haberlerine, fuar duyurularına, test sürüşlerine ve motosiklet ile ilgili her türlü konuda tavsiyelere Tasit.com’dan ulaşabilirsiniz. Detaylı arama kısmından aradığınız motosikleti kolaylıkla bulabilir ve beğendiğiniz motosiklet sayfasında satıcı ile iletişime geçerek satın alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.