Triumph Motosiklet Hakkında

1885 yılında kurulan Triumph Engineering, başlangıçta sadece bisiklet üretmekteydi. 1898’e gelindiğinde, Triumph motosiklet üretmeye karar verdi ve uzun süreli mühendislik aşamasından sonra 1902 yılında firma ilk motosikletini (Minerva motoru ile donatılmış bisiklet) üretti.

Motosiklet Tarihinin Yaşayan Efsanesi

1885 yılında kurulan Triumph Engineering, başlangıçta sadece bisiklet üretmekteydi. 1898’e gelindiğinde, Triumph motosiklet üretmeye karar verdi ve uzun süreli mühendislik aşamasından sonra 1902 yılında firma ilk motosikletini (Minerva motoru ile donatılmış bisiklet) üretti. Motosiklet piyasasında kazandığı başarıyı, 1. Dünya Savaşı esnasında İngiliz ordusu için ürettiği motosikletlerle ilerleten Triumph 1983 yılındaki iflasının ardından, markanın hayranı olan John Bloor tarafından satın alındı ve efsane sürmeye devam etti.

great-escape-bonneville_wt1eeyTriumph günümüzde üretimi hala devam eden en eski motosiklet markasıdır. Çok çeşitli segmentlerde motosiklet üreten Triumph dikkate değer racer, enduro, naked tipleri haricinde, markanın imzası niteliğinde olan harika bir “cafe racer” modeline, Bonneville serisine sahiptir. Bonneville serisi, Amerikan Harley-Davidson tutkunlarının dahi saygı ve hayranlıkla yaklaştığı efsanevi bir modeldir.

Üç Silindir ile Güce Hakim Olun!

Triumph-Rocket-III-Roadster_v8fosdTriumph denince akla ilk gelen şeylerden biri de, üç silindirli motor teknolojisi. Daytona ve Tiger model serilerinin vazgeçilmezi haline gelen üç silindir teknolojisi ile segmentindeki rakiplerine fark atan Triumph, 6 vites sistemi ile de unutulmaz bir sürüş deneyimi sunmaktadır.

“Zafer” Kelimesini Yeniden Tanımlayan Triumph Modelleri

Triumph denince akla ilk gelen model cafe racer segmentinde görücüye çıkan Bonneville T-100’dür. 800cc’lik motoru ile bu segment için çok üstün tork vaat eden bu motor Triumph’un günümüzde imzası niteliği taşımaktadır. Bununla beraber, dört silindirli motora sahip alışılmışın dışında boyutlarıyla pistlere korku salan Daytona 650 racer sınıfında rakiplerinden çok daha farklı dizaynı ile uzun yıllar adından bahsettirmiştir. Son yıllarda Amerikan chopper kültürünün dünyaya yayılması neticesinde bu segmente de dokunuşunu bırakan Triumph, Thunderbird ile 1500cc motorluk bir asfalt canavarı yaratmaktan çekinmemiştir.

Tiger 800XCTürkiye pazarına Triumph denildiğinde akla ilk gelen model kuşkusuz Tiger 800XC’dir. Off-road ve on-road arası yapısıyla enduro-touring hibridi bir dizayna sahip olan bu motosiklet, üç silindirli yapısıyla yüksek tork ve yüksek yol tutuşunu bir arada sunması ile piyasada adından çok söz ettirmiştir.

İkinci El Triumph Modelleri Tasit.com’da!
İngiliz efsanesi Triumph’un seçkin modelleri Tasit.com’da yer almaktadır. Arzu ettiğiniz ikinci el satılık Triumph motosikleti almak için siz de Tasit.com’a gelebilir, Türkiye’de satışa sunulan her marka ve modelin arasından, istediğiniz markayı; modeline, yılına, bulunduğu il ve rengine göre gönlünüzce filtreleyerek, güvenle iletişime geçebilirsiniz. Üstelik, Tasit.com’un gelişmiş arama ara yüzünden yaptığınız aramaları kaydedebilir, beğendiğiniz diğer modeller ile karşılaştırabilirsiniz.

Motosiklet Kampanyaları

Motosiklet severler için hazırladığımız motosiklet haberlerini, test sürüşlerini, fuarları ve kampanya haberlerini kaçırmamak için Tasit.com motosiklet haberlerini takip edin, motosiklet dünyasından geri kalmayın.