Suzuki Motosiklet Hakkında

Michio Suzuki tarafından 1909’da ilk önce Shizuoka’da bir dokuma tezgahı fabrikası kuruldu ve geliştirildi. 1920 yılında 500.000 Yen sermaye ile Suzuki Dokuma Tezgahı Fabrikası faaliyete başladı ve başkanı Michio Suzuki oldu. Bir süre sonra 1952’de ilk motorlu bisiklet modeli piyasaya sürüldü. Bu modele Power Free adı verildi. Bundan böyle şirketin adı farklı bir isimle anılmaya başladı. 1954 yılı itibariyle isim, Suzuki Motor Corporation olarak değişti.

Suzuki Motosikletin Piyasaya Çıkışı

Motosiklet üretimi yapmayı hedefleyen firma, 1955’te Colleda adını verdiği motosikletini satışa çıkardı. Aynı yıl otomobil de üretmeye başlayan Suzuki markası Japonya’nın hafif sınıf otomobil ihtiyacını karşılamak için 360cc, 2-zamanlı, Suzulight adlı otomobili üreterek piyasaya sürdü. Bu atılımlardan sonra dokuma fabrikası ve motor üretiminin birbirinden ayrılması gereği ortaya çıktı ve 1961’de her iki alan ayrıldı. Akabinde hemen motor fabrikası yeni araçlar üretmeye başladı.

suzuki-r-beyazFabrikayla birlikte hafif sınıf yük taşıma aracı olan Suzulight Carry piyasaya sürüldü. 1962 yılında İngiltere’de yapılan TT yarışında Suzuki, 50 cc sınıfında şampiyon oldu. Gelişimini Amerika’da sürdürmeye karar veren şirket, 1963’te Los Angeles’ta Suzuki Amerika’nın kurulmasıyla daha da büyüdü. 1963’ten 1969’a kadar D55′, 5.5 beygir, 2-zamanlı deniz motoru, Suzuki Fronte 800 gibi üretimleri gerçekleştiren şirket, 1967’de Thai Suzuki Motor Co. Ltd. olarak üretimine devam etti. 1968’de Carry Van satışa sunulduktan sonra 2-zamanlı, su soğutmalı, 750 cc motosiklet ‘GT750′ üretildi. Bu motosiklet bugüne kadar krndi sınıfında en çok satan ürün olarak tarihe geçti.

Suzuki Motosiklet Yakıt Tasarrufu ve Parça Bulma Kolaylığı

Yıllar içinde Kanada, Endonezya, Filipinler, Avusturalya, Pakistan, Hindistan, Yeni Zelanda gibi pek çok ülkede ve kıtada yaptığı anlaşmalarla üretim faaliyetleri gösteren Suzuki; Fransa, Almanya, İspanya gibi Avrupa ülkelerinde de farklı araçlar üretmeye başladı. Bugüne kadar onlarca model araba ve 60’tan fazla model motosiklet üreten Suzuki, günümüzde her yerde kolayca bulunan yedek parçaları ve servis imkanlarıyla en çok tercih edilen motosiklet markalarından biridir. Suzuki motosiklet, yapılan testlerde ergonomisi, yol tutuşu, zor şartlara dayanıklılığı bakımından ilkler arasındadır. Yıllarca yarışlarda birinci olan Suzuki motosiklet, parçalarının bütçeye uygun olması ile de tercih edilmektedir.

İkinci El Suzuki Motosiklet Tasit.com’da

Tasit.com’da motosiklet markalarının özellikleri, motosiklet test sürüşleri, motosiklet haberleri, motosikletlerle ilgili öneri tavsiye ve tüyolar gibi birçok habere ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden Suzuki marka ikinci el satılık motosiklet ilanları ve fiyatlarını Tasit.com da bulabilirsiniz. Suzuki Super Sport, Suzuki Sport Adventure Tourer, Suzuki Street, Suzuki Cruiser, Suzuki Scooter ve daha birçok Suzuki marka motosiklete Tasit.com aracılığıyla ulaşabilirsiniz.