Piaggio Motosiklet Hakkında

1884 yılında 20 yaşındaki Rinaldo Piaggio tarafından Cenova’da kurulan Piaggio, İtalyan endüstrisinde uzun bir süredir gurur kaynağı olarak görülmektedir. Piaggio markasına ait farklı teknik özelliklere sahip ikinci el motosikletler Tasit.com’da yer almaktadır.

Bir İtalyan Klasiği

Şirket öncelikle talaşlı kereste imalatında gemi tertibatı üretimine, ardından ilk olarak Finale Ligur fabrikasında ve Toskana’da tahta ve brandadan üretilen uçak ve deniz uçağı üretimine geçmiştir. O dönemde Piaggio İtalya’nın en büyük uçak üreticisi unvanını kazanmıştır. Bu nedenle Finale ve Toskana tesisleri stratejik hedefler olarak görülerek 2. Dünya Savaşı’nda bombalanmıştır. 1960 yıllarından itibaren Piaggio’nun seri üretime geçmeye başlamasıyla yüksek kalitede seri ürünler üretilmeye başlanmıştır.

Piaggio Modelleri Tasit.com’da

Modern mopedlerin atası olarak kabul edilen Piaggio Ciao 1967’de üretildi. 1990 ve 1994 yıllarında Piaggio ilk plastik gövdeli, maxi-scooter’larda kilometri taşı olacak modeli Sfera’yı çıkarmıştır. 1973-1988 yılları arasında ise Bravo isimli mopedin büyük başarı elde etmesiyle Cosa, Superbravo ve Grillo gibi yeni seriler ve araçlar tanıtılmıştır. 50cc’lik moped olarak 1997’de üretilen ve yüksek derecede yenilikçi bir ürün olarak markete sunulan Liberty modeli ise çok kısa sürede en popüler yüksek tekerlekli scooter olmuştur.

En dikkat çeken özellikleri ise kuşkusuz genç ve dinamik çizgileri, kalitesi ve fiyatı olarak gösterilmiştir. 2001 yılı ise Beverly modelinin başlangıcı olmuştur. Çevik ve güvenli bir scooter olarak motor pazarında adeta devrim niteliğinde bir yenilik getirmiştir. Sonraki yıl ise teknoloji ve stille yeniden gözden geçirilen ve üstün güvenlik sağlayan koruyucu ekipmanlarıyla son ve en önemli adımlar atılmıştır. 2012 yılında 350cc’lik motoruyla Beverly Sport Touring şıklığı aynı zamanda sportif görünümle buluşturan en önemli model olarak gösterilmiştir.

Bu yeni scooter aynı zamanda dünyada yüksek performansta maksimum güvenlik imkanı tanıyan ABS/ASR sistemiyle donatılan ilk motosiklet olarak adını duyurmuştur. Piaggio Mp3 modeli ise üç tekerlekli oluşuyla güvenli, yüksek yol tutuşuna sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Konfor ve güvenliğin yanı sıra performans ve çeviklikte de kullanıcısına maksimum düzeyle sürüş keyfi sunan Piaggio Mp3, 2006 yılında üretildiğinden beri büyük yankı uyandırmıştır.

Çevre Dostu Piaggio Modelleri

Piaggio-MP3-Hybrid_1484757c_ije7ba2007 yılında ikonik modellerin prototipinden esinlenilerek üretilen Piaggio HyS (Hybrid Scooter) sahip olduğu motor sistemiyle çevre dostu, sıfır emisyonlu elektrikli motorları üretmiştir. 2012 yılında Piaggio X10 üç yeni ve farklı motor seçenekleriyle Gran Tourismo segmentinde günlük yolculuklarınızı aynı zamanda lüksle buluşturmaktadır. İki tekerleklilerin amiral gemisi olan Piaggio X10, modern, dikkat çekici çizgileriyle cezbedici bir görünüm yakalarken aynı zamanda maksimum konforla İtalyan şıklığını bir arada sunmaktadır.

İkinci El FYM Motosiklet Modelleri Tasit.com’da

Piaggio 2. el satılık motosikletlere, Türkiye’nin her yerinden her marka ve modelden yüz binlerce araç ve motosiklet bulunduran Tasit.com’un zengin veri tabanından ulaşabilirsiniz. Tasit.com üzerinden Piaggio’ya ait modelleri; il, model yılı, fiyat, vites tipi, yakıt türü bakımından filtreleyerek bulabilirsiniz.

Piaggio motosiklet çeşitleri farklı teknik özellikler ile sunulmaktadır. Dilerseniz, beğendiğiniz modelleri hem teknik özellikleri hem fiyatları bakımından birbirleri ile karşılaştırabilir; yaptığınız aramaları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Motosiklet Kampanyaları

Motosiklet severler için hazırladığımız motosiklet haberlerini, test sürüşlerini, fuarları ve kampanya haberlerini kaçırmamak için Tasit.com motosiklet haberlerini takip edin, motosiklet dünyasından geri kalmayın.