Peugeot Motosiklet Hakkında

Kurulduğu ilk yıllarda ürettiği kaliteli testere bıçakların dişlerinden esinlenerek oluşturulan aslan simgesi Peugeot markasının simgesi olmuştur.

Otomobil markası olarak öne çıkan Peugeot; dikiş makinesinden kahve makinesine kadar pek çok alanda eşya üretmiştir. İlk motosikletini 1901 yılında üreten marka, günümüzde ürettiği kaliteli scooter çeşitleri ile Avrupa’da öncü konumdadır. Türkiye’de ise 1995 yılında otomotiv pazarına dağıtım yapmaya başlayan marka, 2000 yılında Karsan Pazarlama ile birleşmiştir. 2007 yılında ise Peugeot scooter çeşitleri Efsane Motor’la Türkiye pazarına sürülmüştür.

Peugeot Scooter ve Motosiklet

citystar-black-1_tgjkc8Ürettiği kaliteli motosikletler ile tanınan Peugeot, özel tasarımları ile diğer markalardan ayrılır. Peugeot motosiklet modelleri arasında özellikle 2000’lı yılların başında popüler olan 103, Cobra 105 gibi ürünler yer alır. Motosiklet modellerinin yanı sıra scooter tasarımları ile gündeme gelen marka, son yılında Avrupa pazarlarına sürdüğü “Satelis” ve “Geopolis” modelleri ile Avrupa’nın pek çok ülkesinde “en iyi dizayn” ödüllüne sahip oldu.

peugeot-Metropolis-actualite-01_whfplj2009 yılında sonra ise Satelis 250, Satelis II, Citystar 200 ve Geopolis 250 modelleri Türkiye’de kullanılmaya başlandı. Dikkat çekici tasarımı ile öne çıkan Satelis serisi günümüzde en çok tercih edilen modeller arasındadır. Peugeot’un yeni modelleri arasında yer alan Djengo serisi de canlı renklere ve uzun bir gövde tasarımına sahiptir. Djengo serisi hem nostaljik hem de modern duruşu ile Peugeot markasının tarzını yansıtan ürünlerdendir. Peugeot’un en dikkat çekici serilerinden bir diğeri de 2015 model Metropolis’dir. Önden iki tekeri ile toplam üç tekere sahip olan bu model, teknolojik tasarımı ile dikkat çeker.

Peugeot Motosiklet ve Scooter Modelleri Tasit.com’da

Farklı markaların otomobil, motosiklet ve ATV araçlarına dair ilanları bir araya getiren Tasit.com; Türkiye’nin her ilinden Peugeot motosiklet ve scooter ilanlarına yer verir. Tasit.com’da Peugeot markasına ait 105 Cobra, Cobra, Ninja ve Satelis gibi modellerin sıfır km veya ikinci el ilanlarına ulaşabilirsiniz.

İkinci El Peugeot Motosiklet ve Scooter İlanları

Satılık ikinci el Peugeot motosiklet ve scooter modellerini sıralayabileceğiniz Tasit.com’da fiyat, model yılı, km, vites tipi, teknik özellikler motor gücü ve yakıt türü gibi özellikleri filtreleme bölümünden belirleyerek aradığınız standartlara uygun ürünlere ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda motosiklet dünyasındaki en son gelişmelere, test sürüşlerine, motosiklet ile ilgili önerilere ve motosiklet haberlerini de Tasit.com’dan ulaşabilir, motosiklet markalarının kampanyaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.