Modenas Motosiklet Hakkında

Merkezi, Gürün kasabasında bulunan marka, Yunanistan, Rusya ve Güney Amerika ile birlikte dünya genelinde 17 ülkeye motosiklet ihracatı yapmaktadır. 2007 yılından itibaren gittikçe gelişen marka, üretim hacmini arttırarak dünya motor piyasasında yer almaya başlamıştır.

İlk kez 1999 Türkiye’ye getirilen Modenas motosikletler, 2006 yılından sonra daha yaygın kullanılmıştır. Motosiklet sektöründe son yıllarda adını duyuran marka; hızlı, sağlam ve tasarruflu motosikletleri ile tanınmaktadır.

Modenas Motosiklet Modelleri

modenas-gt-128-2_nv3je2Modenas, 250 cc altında farklı motosikletler üreten bir markadır. Markanın ilk serileri arasında 1996 yılında üretilen Kriss 110, 1997’de üretilen markanın ilk yarış motoru KR3 500 cc gelir. İlerleyen yıllarda üretilen Jaguh 175, Karisma 125, Elit Spor 150 ve Ceria gibi modeller markanın scooter modelleri arasındadır. Markanın 2000’lı yılların başında ürettiği modeller ise Dinamik, Elegan, Kristar, Passion, X-Cite’dir. Günümüzde ise 2009’dan bu yana üretilen GT128 serisi ve CT110 serileri kullanılmaktadır.

Modenas markasına ait motosiklet ve scooter modelleri dışında tamamen elektrikle çalışan scooter Ctric serisi vardır. Markanın yeni teknolojileri kullanarak ürettiği elektrikli bisiklet çeşitlerinin de önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Türkiye’de Modenas Motosiklet

modenas-gt135-1_otf7td2009 yılından sonra Türkiye’de gittikçe yaygın bir şekilde kullanılan Modenas motosikletler arasında yakıt tasarruflu Cub modeller öne çıkar. Tek silindir 4 zamanlı motor tipine sahip GT135 serisi başarılı far sistemi, dengeli ön fren performansı ile Türkiye’de tanınır. Aynı zamanda GT135 serisi markaya ait stili yansıtan modellerin başında gelir. Farklı otomotiv firmaları tarafından satılan GT135, şehir içinde rahat bir kullanım sunar.

Modenas markasının GT serisi içinde en çok tercih edilen GT128 modeli de Türkiye’de ilgi gören modellerden biridir. Modenas CT100 serisi ise Türkiye’de satışa sunulacaktır. Modenas markasının son yıllarda ürettiği elektrikle çalışan Cite serisi ile henüz Türkiye’ye gelmemiştir.

Tasit.com’da Modenas Motosiklet

Farklı markaların ilanlarını bünyesinde toplayan Tasit.com’da Türkiye’nin her ilinden satılık ikinci el Modenas markasına ait motosiklet ilanları bulunur. Tasit.com’da yer alan il, fiyat, model yılı, km, vites tipi ve yakıt türü filtreleme araçları sayesinde uygun ürünlerin sıralamasını yapabilirsiniz. Sıfır km veya ikici el ürünler arasında karşılaştırma yapacağınız Tasit.com’da motor gücü, kasa tipi, donanım, araç durumu gibi teknik özelliklerini de belirleyerek aramalarınızı kolaylaştırabilirsiniz. Aynı zamanda motosiklet dünyasına dair en güncel motosiklet haberlerine de ulaşabilir, otomobil ve motosiklet ile ilgili en son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.