Keeway Motosiklet Hakkında

Her şey 1999 yılında, Macaristan’da başladı. Avrupa’da giderek büyüyen bir pazar haline gelen “scooter” segmentinde araçlar yerel üreticileri de harekete geçirdi ve bu rüzgardan Keeway doğdu. 15 yıllık hayranlık uyandırıcı bir sürecin ardından Keeway sadece scooter ile sınırlı kalmayarak diğer segmentlerde de modeller çıkaran, 50-600cc aralığında motorsiklet ve scooter üreten bir dev haline geldi.

80 Ülkede Bir Dünya Markası

Keeway_600Alanında gösterdiği büyük başarıdan sonra, Çinli otomotiv devi Qianjiang Motor Company’nin ilgisini çeken ve QJ’nin bir parçası haline gelen şirket, dizayn konusunda da QJ’nin ortaklarından biri olan Benelli ile ortaklık kurmuş, teknoloji harikası motosikletlerine İtalyan tasarım ekolünü yerleştirmiştir.

Dünyaca Ünlü Motosiklet Markası Türkiye’de

keway_qjztkc2003 yılında Motomax bünyesinde Türkiye pazarına giren Keeway, scooter alanında pazarın adeta hakimi haline gelmiştir. Bu dönemin efsane modeli, ARN 125’tir. Benzerlerinde görülmeyen çevikliğe ve yol tutuşuna sahip olan bu model, ergonomik dizaynıyla da aynı zamanda bir teslimatçı klasiği haline gelmekte gecikmemiştir. Keeway’in scooter segmentinde yakaladığı satış başarısı, diğer segmentlerde tanınırlığını çok artırmasa da, cruiser segmentinde çığır açan Land Cruiser ve Supershadow ile piyasada ciddi bir temsil gücüne erişmiştir. Piyasaya Motomax distribütörlüğünde giren firma, günümüzde Tekay Motor tarafından temsil edilmektedir.

Efsane Markanın Efsane Motorları

keeway-outlook-150Keeway piyasaya damgasını vuran düşük fiyat-yüksek performans kavramını adeta motto edinmiş modeller ile bilinmektedir. Bunların arasında 125-150cc aralığındaki scooter modelleri olan ARN-125 ve Outlook-150 şehir içi ulaşımda ve hafif yük taşımacılığında aranan modeller haline gelmişlerdir. Skalasını sadece scooter modelleri ile sınırlamayan Keeway, commuter sınıfında 150cc’lik Superlight ve chopper sınıfındaki Supershadow modelleri ile başlangıç seviyesindeki motorseverlerin en çok tercih ettiği marka olmuştur. Bununla beraber 250cc’lik Land Cruiser ile cruiser ailesini uygun fiyat ve üstün dizaynı ile adeta domine eden Keeway, bu modelinde V-motor kullanarak düşük hacimli motosiklet ailesinde bir devrim yapmıştır.

Keeway, İkinci El Seçenekleri İle Tasit.com’da!
İstediğiniz ikinci el satılık Keeway motosiklet modellerini Tasit.com’da kolayca bulabilir, gelişmiş arama sistemi ile model, yıl, renk ve hatta bulunduğu ile göre arama sonuçlarınızı filtreleyebilir, hayalinizdeki motosiklete kolayca kavuşabilirsiniz. Dilerseniz aramalarınızı kaydederek, başka ilanlarla kıyaslayabilir, bu sayede aradığınızı çok daha rahat bulabilirsiniz.

Motosiklet Dünyası ile İlgili Tüm Gelişmeler

Motosiklet dünyasını Tasit.com’dan takip edin! Çeşitli motosiklet haberleri, incelemeleri, test sürüşleri, tavsiyeler ve etkinlikler sizleri bekliyor. Detaylı arama seçeneği ile istediğiniz ürünler içinde nokta atışı yapın. Tasit.com’a ücretsiz üye olabilirsiniz.