Kawasaki Motosiklet Hakkında

Kawasaki motosikletlerinin ilk motor üretimi 1958 yılına dayanmaktadır. Benzersiz gücüyle motor tutkunlarının favorisi olan Ninja serisiyle özellikle gençlerin ilgi odağı olmuştur.

Bugünkü tam adı “Kawasaki Heavy Industries” olan Kawasaki motorları, Shozo Kawasaki tarafından farklı alanlarda faaliyet yürüten bir mühendislik firması olarak 1878 yılında kurulmuştur. Yeni teknolojileri geliştirme çalışmaları, Kawasaki’nin motosiklet sektörüne girişini sağlamıştır.

Kawasaki’nin İlk Motosiklet Üretimi
İlk olarak 1954 yılında bisikletten bozma ilk Kawasaki motosiklet üretilmiştir. Daha sonra 1956 yılında bugünkü motosikletin çok benzeri olan Meihatsu 125 Deluxe marka motor üretilmiştir. Şirket 1966 yılında 10 milyonuncu aracını üretmiş ve artık motosiklet binicilerinin tüm ihtiyaçlarının geniş ölçüde karşılayabilen bir marka haline gelmiştir.

Yeni Motosiklet Sürücüleri için Kawasaki Modelleri
Kawasaki profesyonel ve amatör sürücülere uygun motorlar geliştirmektedir. Başlangıç seviyesinde motosiklet binmeye yeni başlayan kişiler için, Sport- ER-6n, Sport- ER-6f, Dual Purpose- KLE500, Dual Purpose- KLR65011 gibi modellerini geliştirmiştir. 300cc’ lik iki zamanlı motora sahip olan “Samurai” ve “Avenger” modelleriyle şöhretine şöhret katan firma daha çok “top speed”leriyle değil; hızlı ivmelenmesi ve Japon kalitesiyle motor piyasasında ün yapmıştır.

Benzersiz Gücüyle Kawasaki Ninja Serisi
kawasaki-ninjaİlk olarak 2012 de Ninja serisi profesyonel ve eğitimli motorculara yönelik olarak üretilmeye başlanmıştır. Sırasıyla Ninja250R, yenilenen motoruyla gençlerin ilgi odağı olmuş Ninja 300, ardından gençlik hareketi sloganı ile satışa sunulan Ninja 300cc, 2013 yılında motor tutkunlarının favorilerinden orta sınıfın heyecan verici motoru olan Ninja ZX-6R satışa sunulmuştur. 2014 yılında üretilen Ninja H2R adeta devrim niteliğinde özellikler taşımaktadır.

kawasaki_ninja_h2r_staticsDünyanın ilk supercharger’lı motosikleti olan Kawasaki H2R,998 cc’lik motorunda 300 beygirlik güce sahiptir. 350 km/s hıza zorlanmadan çıkan motosikletin maksimum hızı ise şimdilik bilinmemektedir. Kawasaki Ninja H2R, Kawasaki şirketinin tüm departmanlarının bir ortak çalışması olarak ortaya çıkmıştır. Kawasaki’nin ağır makineler üreten departmanı motorun parçalarını özel olarak tasarlayarak üretmiştir. Karbon-fiber gövdenin aerodinamik özellikleri de Kawasaki’nin uzay araçları üreten departmanı tarafından tasarlanmıştır. Sonuç olarak ortaya inanılmaz bir mühendislik başyapıtı çıkmıştır.

Kawasaki Tasit.com’da

Kawasaki 2. el satılık motosikletlere, Türkiye’nin her yerinden her marka ve modelden yüz binlerce araç ve motosiklet bulunduran Tasit.com’un zengin veri tabanından ulaşabilirsiniz. Tasit.com üzerinden Kawasaki’ya ait modelleri; il, model yılı, fiyat, vites tipi, yakıt türü bakımından filtreleyerek bulabilirsiniz.

Kawasaki motosiklet çeşitleri farklı teknik özellikler ile sunulmaktadır. Dilerseniz, beğendiğiniz modelleri hem teknik özellikleri hem fiyatları bakımından birbirleri ile karşılaştırabilir; yaptığınız aramaları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Motosiklet Kampanyaları

Motosiklet severler için hazırladığımız motosiklet haberlerini, test sürüşlerini, fuarları ve kampanya haberlerini kaçırmamak için Tasit.com motosiklet haberlerini takip edin, motosiklet dünyasından geri kalmayın.