Kanuni Motosiklet Hakkında

1994 yılında İstanbul Dudullu’daki fabrikasında %100 yerli motorlar üretmeye başlayan marka, 60.000 m2’lik kurulum alanı ile en büyük motosiklet tesislerinden biridir. Türkiye’de lider motosiklet markası konumunda olan Kanuni, Güney Koreli S&T Motors ile birlikte S&T Kanuni markasını üretmiştir. Aynı zamanda BAJAJ AUTO ortaklığı ile 3 yeni motor piyasaya süren Kanuni, uluslararası ortaklıklar ile dünya pazarında adını duyurmaktadır.

Kanuni Motosiklet ve Scooter Modelleri

Türkiye’de motosiklet kültürünün ortaya çıkmasına öncülük eden Kanuni, yeni ve modern motor çeşitlerine sahiptir. Kanuni markası altında GV, GT, MZ, Puma, Breton SL, CUP, Breton 125, Seyhan ve modern tasarımı ile önce çıkan Windy modelleri yer alır. Tek silindir 4 zamanlı motora sahip hava soğutma sistemli motorlar; 147 cm3, 97 cm³, 149,4 cm3, 124 cm3 ve 170 cm³ gibi farklı silindir hacmine sahiptir.

8124268_d2e5iiKanuni markasında yer alan yeni motosikletler arasında ekonomik ve sessiz çalışan yeni jenerasyon motorların kullanıldığı modeller de dikkat çekmektedir. Yeni nesil motorlar arasında elektrikle çalışan hem çevre dostu hem de ekonomik modeller, 2013 yıllından itibaren yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Motosiklet çeşitleri dışında Ronny, Explorer gibi scooter modelleri ve ATV araç çeşitleri de Kanuni markasının ürünleri arasındadır. Kanuni scooter modelleri arasında düşük silindir hacmi sayesinde az yakıt tüketen Ruby model scooterlar da yer alır.

Kanuni Motosiklet Modelleri Tasit.com’da

Kanuni_WindyS_125_ppvrxkFarklı otomobil ve motosiklet markalarını bünyesinde toplayan Tasit.com, satılık Kanuni’nin ikinci el motorları ve scooter çeşitlerine de yer vermektedir. Kanuni markasına ait sıfır kilometre, klasik ve ikici el motosikletlerin bulunduğu Tasit.com’da il filtresini kullanarak yaşadığınız şehirdeki ürünleri sıralayabilirsiniz. Model, km, fiyat, vites tipi ve yakıt türü gibi filtreler, aradığınız standartlarda ürünleri kolayca sıralamanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda motor gücü, donanım, araç durumu, kasa tipi gibi detayları belirleyerek Kanuni motorları fiyat ve özellik açısından karşılaştırabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden Kanuni marka motosiklet ilanlarına ve Kanuni ATV araç ilanlarına Tasit.com’dan ulaşabilirsiniz.

Tasit.com’da Motosiklet Fırsatları

Kanuni markası dışında farklı markaları da bir araya getiren Tasit.com, motosiklet ile ilgili en güncel motosiklet haberlerini de sizlere sunmaktadır. Motosiklet test sürüşleri, kampanyaları ve en güncel haberleri öğrenebileceğiniz Tasit.com, ünlü motor markalarına ait haberleri, motosikletlere dair önerileri ve motosiklet dünyasındaki en son gelişmeleri Tasit.com kullanıcılarına ücretsiz olarak ulaştırmaktadır.