Jinlun Motosiklet Hakkında

Türkiye’de motosiklet tutkunlarının karşısına tam on yıl önce çıkan Çin firması Jinlun, ikinci el motosiklet pazarında hala adından söz ettiren, özellikle cruiser dendiğinde çoğu sürücünün ilk motosikleti olarak andığı bir markadır.

Türkiye’nin Cruiser Klasiği

jinlun-klasigiSuzuki’nin Çin’deki alt firmalarından biri olan ve Suzuki için yedek parça üreten Jinlun, Suzuki “Marauder” serisini üretmekten vazgeçtiğinde Marauder bandını ve yasal haklarını Suzuki’den satın almış ve tasarımı modifiye ederek Jinlun motosikletlerini piyasaya sürmüştür. 9 bin personel ve yıllık 820 bin motosiklet üretme kapasitesi ile pazara bir bomba gibi düşen Jinlun, özellikle de Avrupa pazarında adını duyurmuştur. Jinlun’un Türkiye pazarına girişi 2005 yılına denk gelmektedir. 1996 yılında, İzmit’te kurulan ICM Makine ve Mühendislik Ltd. Şti.’nin 2005 yılında Jinlun’un Türkiye distribütörlüğünü alması ile, Jinlun Türk motosiklet tutkunlarına görücüye çıkmıştır. Üretimi tamamen Çin’de olduğu için oldukça ucuza mal edilen bu motosikletler, düşük fiyatları ve o dönemde kolay ve ucuza bulunan yedek parçaları sayesinde başlangıç seviyesinde sürücüler için adeta kurtarıcı niteliğinde olmuştur.

Adından Çok Söz Ettirmiş Jinlun Modelleri

JinlunGüney Doğu Asya pazarında çok yaygın olarak tercih edilen 50cc scooter modelleri Türkiye’de pek tercih edilmese de, 125cc scooter sınıfında pazarda adını duyurmuş JL 125-T serisi scooter piyasasının sessiz kahramanları arasında yerini almıştır. Ancak Jinlun scooterlarından ziyade, cruiser tip modelleri olan JL-125 ve JL-250 serileri ile tanınmaktadır. Temelde eski Marauder’lar ile aynı banttan çıkmış olan bu modeller fiyatından beklenmeyecek performansı ile pek çok motosiklet sürücüsünün takdirini kazanmıştır. Günümüzde Türkiye pazarından çekilen firma, ikinci el modelleri ve piyasada bolca bulunan yedek parçaları ile hala adından söz ettirmektedir.

İkinci El Jinlun Modelleri Tasit.com’da

Jinlun_ibreSahibinden satılık ikinci el Jinlun motosikletler Türkiye’nin her yerinden modelleri ile, Tasit.com veritabanında kullanıcıların hizmetindedir. Gelişmiş arama ekranından, model yılı, rengi, bulunduğu il gibi seçeneklere göre aramanızı filtreleyebilir, istediğiniz gibi bir Jinlun motosiklete kolayca ulaşabilirsiniz. İsterseniz, farklı teknik özellikleri kıyaslayabilmek için, arama sonuçlarınızı kaydedebilir, kayıtlı diğer ilanlar ile kıyaslayabilir, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan seçeneği rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

Motosiklet Dünyasının Kalbi Tasit.com’da Atıyor

Motosiklet dünyası ile ilgili güncel motosiklet haberlerine, etkinliklere, bilinmeyenlere ve test sürüşlerine Tasit.com’dan kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca; Tasit.com detaylı arama sayfasından istediğiniz motosikletleri belirlediğiniz kıstaslara göre detaylıca aratabilirsiniz.