Hyundai Motosiklet Hakkında

Hyundai şirketler grubu,1940’ta Chung Ju Yung tarafından kurulan küçük bir tamir atölyesi ile ilk faaliyetlerine başlamıştır. 1947’de, Hyundai Engineering & Construction Company (HEC) Güney Kore’nin savaş sonrası yeniden yapılanmasında önemli rol oynamıştır. Kuruluş, bu zemin üzerinde 60’lı ve 70’li yıllarda demir – çelik, gemi inşaat, otomotiv, makine yapımı gibi çeşitli ağır sanayi üretimi alanlarında gelişmeye başlamıştır.

1967’de Hyundai Motor Company kurulmuş, günümüzde otomotiv endüstrisinde Kore’nin en güçlü lideri konumuna gelmiştir. Güney Kore otomotiv piyasasının %70’ini Hyundai araçlar ve motosikletler kapsamaktadır. Yaklaşık 53.000 çalışanı istihdam eden Hyundai, dünyanın önde gelen otomotiv markasıdır.

Güney Kore’den Türkiye’ye Hyundai Yolculuğu

Güney Kore dışında Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Hindistan’da da küresel üretim merkezleri bulunmakta olan Hyundai Motor Company’nin üretimi gün geçtikçe gelişmektedir. Dünya otomotiv satışlarında ilk beşte yer alan Hyundai Otomotiv Grubu, bütün dünyada aranan motosiklet ve otomobil markası olarak faaliyet göstermektedir. Kibar Holding’in 1997 yılında Hyundai firması ile %50 – %50 eşit ortaklık kurması sonrasında Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuştur. 1997’de üretime geçen tesisler, yılda 125.000 araç üretebilen bir kapasiteye sahiptir.

820_1_doiu0lGünümüzde Hyundai, Türk otomotiv sanayinde öncü kuruluşlar arasında yerini almıştır. Hyundai Motor Company Ulsan fabrikası, total olarak yılda 1,5 milyon otomotiv ürün imal kapasitesine sahiptir ve dünyanın kompleks halindeki en büyük otomotiv üretim tesisi olarak büyümesini sürdürmektedir. Tüm dünyada farklı alanlarda üretim yapan Hyundai markası, toplamda 150.000’ne yakın personeliyle dev bir endüstriyel faaliyet göstermektedir.

Tasit.com ile İkinci El Hyundai Motosiklet

Yaygın servis ağına sahip olan Hyundai motosiklet, yedek parçalarının uygun fiyatlı olması ve kolaylıkla bulunabilmesi sebebiyle de motosiklet tutkunları tarafından tercih edilmektedir. Scooter kategorisinde Hyundai Cityzen motosikletleri, Cruiser Chopper kategorisinde Hyundai Mover 125 gibi motosiklet modellerini, Hyundai satılık ikinci el motosikletlerini Tasit.com üzerinden inceleyebilirsiniz. Tasit.com detaylı arama bölümünden motosiklet ilanlarını aratabilir; ihtiyacınıza ve tarzınıza en uygun motosiklete sahip olabilirsiniz.

Motosiklet test sürüşleri, motosiklet kullanımı ile ilgili öneri ve tüyoları, motosiklet yarışları ile ilgili güncel haberleri Tasit.com’dan takip edebilirsiniz. Ayrıca Tasit.com’un motosiklet sürücülerine özel derlediği motosiklet haberlerini okuyabilir, motosiklet fuarlarını, motosiklet markalarının kampanya dönemlerini, lansman dönemlerini görüp inceleyebilirsiniz.