Hyosung Motosiklet Hakkında

Dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden olan Hyosung, 1978 yılında Güney Kore’de kuruldu. İlk olarak Suzuki markası altında kurulan Hyosung, 1986 yılına kadar Suzuki bünyesinde motosiklet ve motosiklet yedek parçası üretmeye devam etti. Japonya’nın Hamamatsu şehrinde ilk üretim tesisini 1986 yılında açan Hyosung markası bu tarihten itibaren bağımsız olarak motosiklet üretimi gerçekleştiriyor.

Hyosung Dünyaya Açılıyor

Hyosung-GV250-Aquila-India-launch-2_lxypt2Hyosung, 1988 yılına kadar Suzuki bünyesinde yer aldı. 1988 yılında ise Suzuki’den ayrılarak kendi ekibi ve özgün tasarımlarıyla motosiklet üretmeye başladı. Yılların verdiği deneyimle kolayca kendine bir ürün gamı oluşturan marka aynı yıl kendini dünyaya tanıttı.

1988 Seul yaz olimpiyatları resmi motosiklet sağlayıcısı olan marka, bütün modelleriyle katıldığı olimpiyatlar sayesinde tüm dünyada tanındı. Özelikle düşük motor hacimli motosikletler üreten Hyosung Güney Kore, Japonya, Çin ve Avrupa’da kısa sürede piyasada kendine yer buldu.

Motosiklet, Motosiklet Yedek Parçası ve Otomobil Yedek Parçası

Hyosung-GT250R-06117_pwprylKurulduğu günden beri ar-ge çalışmalarına yatırımlar yapan Hyosung motosiklet üretimi yanında motosiklet yedek parçası da üretmekte. Bunun yanında Hyosung, Japonya’daki üretim tesislerinde otomobil yedek parçası üretimi de yapmaktadır. Ürettiği motosikletleri 50’den fazla ülkeye ihraç eden Hyosung, motorlarıyla beraber ihraç ettiği motosiklet yedek parçalarıyla da kendine dünya çapında bir piyasa oluşturmayı başardı.

Avrupa’ya Açılan Koreli Hyosung

Düşük motor hacimli scooter ve ATV üretimiyle Avrupalı motosiklet kullanıcılarının gönlünü kazanan Hyosung 1000 cc ve üzeri motosiklet üretimi içinde çalışmalar yapmaktadır.  Amerika pazarında da kendine yer edinen marka ileride üreteceği 1000 cc ve üzeri motosikletleriyle Amerika pazarını genişletmek istiyor. Tasit.com detaylı arama bölümünden motosiklet ilanlarını aratabilir; ihtiyacınıza ve tarzınıza en uygun motosiklete sahip olabilirsiniz.

Hyosung Türkiye

10 yılı aşkın bir süredir Türkiye motosiklet piyasasında yer alan Hyosung; chopper ve super sport motosikletleriyle öne çıksa da scooter ve touring motosiklet üretimi de gerçekleştirmektedir. Chopper sınıfında GV250, Hyosung markasını Türkiye’de temsil etmektedir. GT250T super sport, ST7 ise touring sınıfında markayı Türkiye’de temsil eden modellerdir. Uygun fiyatları, özgün tasarımı, geniş servis ağı, ekonomik yedek parçası ve aksesuar seçenekleriyle Hyosung her geçen gün Türkiye ve Avrupa pazarındaki konumunu arttırmaktadır.

Motosiklet dünyasına ait güncel motosiklet haberlerin, incelemelerin ve test sürüşlerinin yer aldığı ve Tasit.com üzerinden ikinci el Hyosung motosiklet ilanlarını inceleyebilirsiniz. İkinci el Hyosung modellerini incelemek için motosiklet ilanları bölümüne bakmanız yeterli olacaktır.