Harley Davidson Motosiklet Hakkında

1903 yılında Milwaukee şehrinde kurulan Harley Davidson, günümüzde motosiklet denince -özellikle chopper modellerde- ilk akla gelen, klasikleşmiş ve geniş hayran kitlesine sahip bir markadır. Markaya ait ikinci el motosiklet modelleri Tasit.com’un zengin veri tabanında yer almaktadır.

Harley Davidson Motosikletlerinin Doğuşu

2013-Harley-Davidson-Sportster-XL883NIron883c_foekfnAmerika’nın Wisconsin eyaletinde, Milwaukee şehrinde kurulan Harley-Davidson’ın, dünyanın en ünlü motor markası olduğu söylenebilir. Her ne kadar, firma yetkilileri kuruluş tarihini 1903 olarak belirtseler de; Bill Harley’in ilk Harley motor prototipini üretmesi 2 yıl öncesine dayanmaktadır. 1903’te Bill Harley ve Arthur Anderson’ın ortak çalışması sonucu; ilk Harley motosikleti üretilmiştir. Aynı sene, Arthur’un kardeşi Walter Davidson da şirkete katılır. Çok kısa bir süre içinde, ilk Harley Davidson bayisi açılır. 1905’te ise, Harley motoru Chicago’da düzenlenen bir yarışı kazanır ve şirket ilk elemanını işe alır. Sonrasında, daha büyük bir üretim yerine geçilir ve 5 kişi daha işe alınır. Dünyadaki ilk motosiklet kataloğu bu dönemde Harley Davidson için basılır.

Motosiklet Tutkunlarının Gözdesi Harley Davidson

1912’ye gelindiğinde, motosiklet şirketi Japonya’ya ihracat yapmaya başlar; Amerika’da ise 200’den fazla bayi sayısına ulaşır. Bu yıllarda, başarılarındaki bu hızlı artışın bir sebebi, Amerikan ordusu ile imzaladıkları sözleşmedir. Ünlü motosiklet markası kuruluşundan yaklaşık 20 sene sonra 67 ülkeye ihracat gerçekleştirerek, dünyanın en büyük motosiklet üreticisi unvanını alır. İkinci Dünya Savaşı sırasında, sivil Harley Davidson motosikletlerinin üretimi durdurulur ve tamamen ordu için araç üretimine odaklanılır.

Harley Davidson motosikletlerine olan büyük hayranlığın sonucunda, 1983 yılında, Harley Owners Group (Harley Sahipleri Grubu) kurulmuştur. Sadece 6 senede, tüm dünyadan katılım gerçekleştirerek kulüp üyesi olan Harley Davidson sahiplerinin sayısı 90.000’i geçer.

2003 yılında 100. senesini kutlayan marka; Open Road Tour kapsamında, kurulduğu Milwaukee şehrinde 250.000’den fazla misafiri ağırlamıştır.

Türkiye’de de Motosiklet Sevdalıları Harley Davidson’ı Tercih Ediyor

Dünya çapında yüksek bilinirliğe sahip markanın; Türkiye’de de bol miktarda hayranı bulunmaktadır. Bu sebeple, Harley Owners Group’un (Harley Sahipleri Grubu) bir ayağı da Türkiye’de bulunmaktadır. Ankara ve İzmir’de şubeleri olan derneğin üye sayısı 300’ü geçmiştir. Ayrıca marka tarafından çeşitli etkinlikler de düzenlenmektedir.

İkinci El Harley Davidson Motosiklet Modelleri Tasit.com’da

Harley Davidson 2. el satılık motosikletlere, Türkiye’nin her yerinden her marka ve modelden yüz binlerce araç ve motosiklet bulunduran Tasit.com’un zengin veri tabanından ulaşabilirsiniz. Tasit.com üzerinden Haryler Davidson markasına ait modelleri; il, model yılı, fiyat, vites tipi, yakıt türü bakımından filtreleyerek bulabilirsiniz.

Harley Davidson motosiklet çeşitleri farklı teknik özellikler ile sunulmaktadır. Dilerseniz, beğendiğiniz modelleri hem teknik özellikleri hem fiyatları bakımından birbirleri ile karşılaştırabilir; yaptığınız aramaları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Motosiklet Kampanyaları

Motosiklet severler için hazırladığımız motosiklet haberlerini, test sürüşlerini, fuarları ve kampanya haberlerini kaçırmamak için Tasit.com motosiklet haberlerini takip edin, motosiklet dünyasından geri kalmayın.