Gilera Motosiklet Hakkında

VT 317 isimli ilk modelin sadece birkaç adet üretilmesinin ardından, Birinci Dünya Savaşı başladığında Gilera 500cc’lik modeller üretmeye başlamıştır. 1930’lu yıllara gelindiğinde ise Gilera Quattro Bulloni 500 ve Otto Bulloni modellerini piyasaya sürmüştür. Gilera’nın diğer farklı ve bir o kadar da dikkat çeken modeli cross-motor kategorisindeki Rondine ise 1936 yılında tanıtılmıştır. Gilera’yı önemli kılan özelliği hiç şüphesiz o dönemde yeni bir hız rekoruna sahip olmasıdır. Gilera 1937 yılında 274.191km/h hızına ulaşarak yeni bir rekora imza atmıştır. Savaş sona erdiğinde Gilera yeni modeli Saturno 500’ü tanıtmaya hazırdır.

Gelera_175_Extra_Rossa_yzuno5Saturno 500, 1950 ve 1952 yılları arasında dünya şampiyonasında Umberto Massetti tarafından kullanılmıştır. Gilera zamanla motosiklet dünyasında ve özellikle motor sporlarında önemli bir marka haline gelmiştir.1957 yılına kadar uluslararası Grand Prix’lerde 44 ödül kazanarak motor yarışlarında önemli bir üne sahip olmuştur. Yarışların ardından Gilera toplum için motorlar üretmeye devam etmiştir. Bu motorların en önemli modelleri olan Giubileo, Rossa, Turismo ve Sport motor piyasasında büyük yankı uyandırmıştır.

Motosiklette İtalyanların Gücü

Markanın, 1969 yılında İtalyan motosiklet firması Piaggio tarafından satın alınması, motosiklet pazarında en güçlü şirket olmalarına yardımcı olması açısından oldukça önemli ve radikal bir adım olmuştur. Markanın yeni modeli 125cc’lik çift silindir cross-motosikletini duyurması, cross yarışlarına adeta yeni bir soluk kazandırmıştır.

1992 ve 1993 yıllarında ise Gilera üretim sürecini Pontedere’e taşıdığı sırada dünya şampiyonasında 250’den fazla başarı elde etmiştir. Ardından İtalyan markası Gilera spor scooter üretimi üzerine yoğunlaşmaya başlamış, en önemli modeli Runner’ı üreterek motor piyasasına güçlü bir scooter kazandırmıştır. Sonrasında ise 1998 yılında marka 125cc’lik Coguar adında farklı bir model duyurmuştur. 2001 yılında Manuel Poggialli 125cc klasmanında dünya şampiyonasını kazanmıştır. Bugünlerde ise İtalyan motosiklet markası Gilera, birçok motor sporları yarışında yer alarak başarılarına bir yenisini eklemeye devam etmektedir.

İkinci El Gilera Motosiklet Modelleri Tasit.com’da

Gilera 2. el satılık motosikletlere, Türkiye’nin her yerinden her marka ve modelden yüz binlerce araç ve motosiklet bulunduran Tasit.com’un zengin veri tabanından ulaşabilirsiniz. Tasit.com üzerinden Gilera’ya ait modelleri; il, model yılı, fiyat, vites tipi, yakıt türü bakımından filtreleyerek bulabilirsiniz.

Gilera motosiklet çeşitleri farklı teknik özellikler ile sunulmaktadır. Dilerseniz, beğendiğiniz modelleri hem teknik özellikleri hem fiyatları bakımından birbirleri ile karşılaştırabilir; yaptığınız aramaları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

gilera-runner-st-200_e1orrw

Motosiklet Kampanyaları

Motosiklet severler için hazırladığımız motosiklet haberlerini, test sürüşlerini, fuarları ve kampanya haberlerini kaçırmamak için Tasit.com motosiklet haberlerini takip edin, motosiklet dünyasından geri kalmayın.