Daelim Motosiklet Hakkında

1962’de KIA Şirketi bünyesinde motosiklet üretimine başlayan Daelim, 1978’de kendi markasını oluşturmuştur. Daelim, 1981’de Honda ile motosiklet üretimi konusunda teknik ortaklığa girmiş ve bu ortaklık 20 yıl süreyle devam etmiştir. 1982 yılında KIA ve Daelim tek bir çatı altında birleşmiş ve Daelim Motor kurulmuştur. 1989 yılında ilk Daelim Scooter Yarışları Kore’de düzenlenmiştir.

Ekonomik Yakıt Sistemleri ile Daelim Motosiklet Modelleri

2000’li yıllara gelindiğinde, Daelim Motor, Freeway 250 Scooter markasını piyasaya sürmüş ve bu model büyük ilgi toplamıştır. 2010 yılında da su soğutmalı, yakıt enjeksiyon sistemli, birçok farklı ve yenilikçi özelliklerle donatılmış Luxury Scooter’ı tüketicilerle tanıştırmıştır.

Kaliteyi ve farklı tasarımı, “en az hata” prensibi ile üretimlerine uygulayan Daelim Motor, Güney Kore pazarının yaklaşık % 65’ini elinde bulundurmaktadır. Yıllık üretim kapasitesi 3 milyona yaklaşan firmanın yakıt enjeksiyon sistemi ile donatılmış motosiklet modelleri büyük ilgi görmektedir. Bunun yanı sıra, yine Kore’de ilk kez kullanılan EMS (Motor Yönetim Sistemi), motosikletlerde yakıt harcamasını % 20 oranında düşürmekte, buna karşılık motor performansını % 10 artırmaktadır.

scooter-273634_640_ocxvukDaelim Motor, Türkiye pazarına Asya Motor güvencesi ile girmiştir. Daelim Motor’un ürün yelpazesinde küçük hacimli scooter modelleri, maxi scooter’lar, chopper, supersport ve diğerleri yer almaktadır. Scooter’lar ve Supersport motosiklet modeli Daelim’in en çok ilgi gören motosikletleri arasındadır.

İkinci El Daelim Motosiklet Modelleri Tasit.com’da

Daelim 2. el satılık motosikletlere, Türkiye’nin her yerinden her marka ve modelden yüz binlerce araç ve motosiklet bulunduran Tasit.com’un zengin veri tabanından ulaşabilirsiniz. Tasit.com üzerinden Daelim’e ait modelleri; il, model yılı, fiyat, vites tipi, yakıt türü bakımından filtreleyerek bulabilirsiniz.

Daelim motosiklet çeşitleri farklı teknik özellikler ile sunulmaktadır. Dilerseniz, beğendiğiniz modelleri hem teknik özellikleri hem fiyatları bakımından birbirleri ile karşılaştırabilir; yaptığınız aramaları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Motosiklet Kampanyaları

Motosiklet severler için hazırladığımız motosiklet haberlerini, test sürüşlerini, fuarları ve kampanya haberlerini kaçırmamak için Tasit.com motosiklet haberlerini takip edin, motosiklet dünyasından geri kalmayın.