BSA Motosiklet Hakkında

1860’lı yıllarda aslen silah üreten marka; 1900’lerin başında motosiklet üretimine başladı. BSA, özellikle 2. Dünya Savaşı için en fazla motosiklet üreten marka olarak tarihe geçmiştir.  Savaş sırasında kullanılacak kaliteli motorlar üreten marka,  İngiliz ordusuna sattığı hızlı ve sağlam motorlar ile ün kazanmıştır.

Motosikletlerde kullanıldığı kaliteli parçalar ile büyük başarı yakalayan BSA, savaştan sonra dünyanın en büyük motosiklet üreticisi olmuştur.  İlerleyen yıllarda pek çok motosiklet serisi üreten BSA, günümüzde en iyi klasik motor markası olarak kabul edilmektedir.

BSA Motosiklet Modelleri

tumblr_yesil-siyahKurulduğu ilk yıllardan itibaren ürettiği kaliteli motorlar ile tanınan markanın ilk serisi V-Twins’dir. 1960’lara kadar farklı modellerde devam eden seriyi 250 cc ile 500 cc tek silindirli B serisi takip etmiştir. 1939 ile 1956 yılları arasında oldukça popüler olan bu seriden sonra M serisi gelmiştir. Sepetli tasarımı ile tanınan M serisi 2. Dünya Savaşı sırasında öncü ve izci birlikler tarafından kullanılmıştır.

Dkw2_fdaw3uBSA markasının 250 cc tek silindirli C serisi önceki serilere oranla daha kaliteli bir ön fren sistemine sahipti. C serisi, BSA motosiklet markasının günümüzde halen rastlanabilecek serilerinden biridir. Tek zamanlı iki silindirli Bantam serisi olarak da bilinen D serisi ise markanın diğer modellerine oranla daha küçük ve özel bir tasarıma sahiptir.

Savaş sonrası dönemde ise BSA, Parallel Twins serisini üretmiştir. İlk üretilen modellere benzeyen bu seriden sonra BSA tekrar yeni bir seri çıkarmamıştır. BSA markası motosiklet üretimi dışında 1960’larda otomobil de üretmiştir. Aynı zamanda markanın askeri zırhlı araç ve katlanır paraşütçü bisikleti gibi ürünleri de bulunmaktadır.

Ünlü BSA Motosikletler

Markaya ait seriler arasında Silver Star, Empire Star, Victor Special ve W35 Blue Star gibi ünlü modeller yer almaktadır. Özellikle BSM M serisi içinde bulunan Gold Star, Golden Flash ve Royal Star kalitesi ve gösterişli tasarımı ile öne çıkan oldukça meşhur modeldir. Dünyanın pek çok yerinde halen kullanılan bu modeller antika motosiklet olarak bilinmektedir.

1969_BSA_A50_ttqkl9

İkinci El BSA Motosiklet Modelleri Tasit.com’da

BSA 2. el satılık motosikletlere, Türkiye’nin her yerinden her marka ve modelden yüz binlerce araç ve motosiklet bulunduran Tasit.com’un zengin veri tabanından ulaşabilirsiniz. Tasit.com üzerinden BSA’ya ait modelleri; il, model yılı, fiyat, vites tipi, yakıt türü bakımından filtreleyerek bulabilirsiniz.

BSA motosiklet çeşitleri farklı teknik özellikler ile sunulmaktadır. Dilerseniz, beğendiğiniz modelleri hem teknik özellikleri hem fiyatları bakımından birbirleri ile karşılaştırabilir; yaptığınız aramaları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Motosiklet Kampanyaları

Motosiklet severler için hazırladığımız motosiklet haberlerini, test sürüşlerini, fuarları ve kampanya haberlerini kaçırmamak için Tasit.com motosiklet haberlerini takip edin, motosiklet dünyasından geri kalmayın.