Bombardier (BRP) Motosiklet Hakkında

Şirketin ilk aşamadaki kuruluş amacı, Kanada’nın zorlu kış koşullarında, karda rahatça kullanılabilen araçlar üretmekti. 1947 yılında daha büyük çapta üretim yapmaya başlayan Bombardier (BRP), fabrikasını genişletti. 1950 yılında ormancılık, madencilik gibi sektörlerde kullanılacak araçlar tasarlayıp, üretimine başladılar. Kar küreme araçları, sanayi ve üretim sektörlerinde kolaylık sağlayacak taşıtlar geliştirdiler. 1959 yılında Sky-Doo adını verdikleri ilk kar motorunun üretimini yaparak, yeni bir spor dalının da ortaya çıkmasına öncü oldular.

Bombardier(BRP) Motosiklet Üretimine Başlıyor

Bombardier (BRP), 1968 yılında şimdiki jetskylerin atası olan Sea-Doo su aracını geliştirip üretime soktu. 1972 yılında şirket Can-Am serisi motosiklet üretimine başladı. Yüksek performansta motocross modelleri içeren bu seri için yeni bir üretim ağı kuruldu. 125, 175, 248, 366, 500 ve 800 cc kapasiteli motorları profesyonel motorculuk için ürettiler. 1974 yılında Gary Jones Amerika’da yapılan Ulusal AMA motocross yarışmasında kullandığı Can-Am serisi motoruyla birincilik kazandı.

Yeni Bir Ürün Geliştiriliyor

1998 yılında; kar ve deniz araçları konusunda kendini dünya çapında ispat etmiş olan Bombardier (BRP), yeni bir araç sınıfının üretimine başladı. Her türlü arazi koşulunda kullanılabilecek araçlar tasarlandı. ATV olarak bilinen bu araçlardan Traxter modeli görücüye çıktı. Bir yıl sonra Traxter, ATV Magazine tarafından yılın ATV’si seçildi. Süre gelen yıllarda yeni modellerle, Bombardier(BRP) ATV serisini büyütmeye devam etti. Bombardier Quest 650 ve DS650 Baja ATV, 2002 yılında Kanada’nın en iyi ATV’leri seçildi.

Motosiklet ve Arazi Araçları

2013-CanAm-Spyder-RT3_ezcmmg2002 yılında şirket, Traxter MAX ATV ile ilk kez iki kişinin kullanabileceği bir ATV üreterek sektörü bir yenilikle daha tanıştırdı. Yine aynı yıl içerisinde ATV modellerini çoğaltarak dört yeni çeşidi piyasaya sürdüler. Outlander 330 H.O. 4×4 ve 2×4, 2×4 Outlander 400 H.O. ve Outlander 400 H.O. XT. 2003’de Outlander MAX ve Quest MAX ATV olmak üzere çift kişilik modellerde de yeni üretimler başladı. 2006 yılında Bombardier (BRP), Avrupa pazarına açıldı. Yine aynı yıl içerisinde ilk üretimleri olan Can-Am serisi motosikletlerden ilham alarak ATV serisini Can-Am ATV olarak yeniledi. Eşsiz tasarımıyla ve güçlü teknolojisiyle sektörde lider pozisyona kısa sürede ulaştı. 2007 yılında daha günlük hayatta kullanılabilecek arazi aracı olan Can-Am Spyder görücüye çıktı. Önde iki, arkada tek tekere sahip olan Can-Am Spyder, denge açısından ATV’lere yeni bir soluk getirmiş oldu. 2009’da Can-Am Spyder RT’yi piyasaya sürdüler. 2010 yılında Can-Am Roaster ile dünyada ilk kez motosikletleri hybrid teknoloji kullanarak üretmeye başladılar.

İkinci El Bombardier(BRP) Motosiklet Modelleri Tasit.com’da

Bombardier 2. el satılık motosikletlere, Türkiye’nin her yerinden her marka ve modelden yüz binlerce araç ve motosiklet bulunduran Tasit.com’un zengin veri tabanından ulaşabilirsiniz. Tasit.com üzerinden Bombardier’e ait modelleri; il, model yılı, fiyat, vites tipi, yakıt türü bakımından filtreleyerek bulabilirsiniz.

Bombardier(BRP) motosiklet çeşitleri farklı teknik özellikler ile sunulmaktadır. Dilerseniz, beğendiğiniz modelleri hem teknik özellikleri hem fiyatları bakımından birbirleri ile karşılaştırabilir; yaptığınız aramaları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Motosiklet Kampanyaları

Motosiklet severler için hazırladığımız motosiklet haberlerini, test sürüşlerini, fuarları ve kampanya haberlerini kaçırmamak için Tasit.com motosiklet haberlerini takip edin, motosiklet dünyasından geri kalmayın.