Bajaj Motosiklet Hakkında

Bajaj Auto markası 1945 yılında Bachraj Trading Corporation Private Limited adıyla faaliyete başlamıştır. Bugün ise Hindistan’ın en iyi 10 işletmesinden birisi, iki ve üç tekerlekli motorlu araç üretiminde ise dünyadaki en büyük üçüncü üretici firmadır. Latin Amerika, Afrika, Orta Doğu, Güney Doğu gibi pek çok coğrafyada adını duyurmuş ve güvenilir markalar arasındaki yerini almıştır.

Bajaj Auto’nun 2015 yılı itibariyle ürettiği motosiklet modelleri Pulsar, Discover ve Boxer olarak sıralanmaktadır.

Bajaj Pulsar (RS 200/ NS 200)

bajaj-pulsar-200-ns-kirmiziBu model, günlük hayatında macera arayan motosikletçilerin tercihi olarak öne çıkmaktadır. Bajaj Auto’nun patentli DTSi teknolojisi ile çift ve üç bujili ateşleme sunmaktadır. Bu da daha düşük emilasyonla daha hızlı ve güçlü bir motor sistemi yaratmaktadır. Motorlar dört valftan oluşmaktadır. Bu özellik yanma gücü göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Daha fazla hava-yakıt karışımı, yanmanın daha kolay dışarıya atılması gibi ek avantajları da bulunmaktadır. ExhausTEC (Tork Genişleme Odası-TEC) ile daha rahat bir sürüş ve en üst düzeyde yakıt verimliliği sağlamakta olan ve doğaya önem veren Bajaj Auto, çevre dostu teknolojileri tercih etmesiyle de farkını ortaya koymaktadır.

Bajaj Discover (150 F, 150 S, 125 ST)

bajaj-discoverDiscover ailesinin üç üyesi bulunmakta ve bu üç araç da Bajaj’ın yeni teknoloji ve tasarım ilkelerine göre üretilmektedir. Adından da anlaşıldığı üzere, sürücüsüne alışılmışın dışında bir sürüş keyfi ve keşif hazzı yaşatmak üzere tasarlanmıştır. Bajaj Discovery araçları; DTSi, ExhausTEC ve Nitrox tekli amortisör gibi üç patentli teknolojiyi en iyi şekilde harmanlamaktadır. Nitrox tekli amortisörü Pulvar ailesinde olmayan bir teknolojidir ve Discover modelinin çığır açan bir teknolojiye sahip olmasını sağlar. Bu tekli amortisör süspansiyonu yağ yerine nitrojen kullanmaktadır. ExhausTEC ile birleştiğinde tasarruflu ve tutarlı bir sürüş keyfi sağlaması ile de adından söz ettirmektedir.

Bajaj Boxer (150)

boxer150Bajaj Auto ailesinin son üyesi olan Boxer; güçlü, dayanıklı ve güvenli araçlar olarak tanımlanmakta ve Afrika’da en çok satılan ürün olarak dikkat çekmektedir. 30’dan fazla ülkede ise en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bajaj Auto, Boxer modelini tanımlarken, “Her zaman güçlüdür ve size güven verir.” sloganını kullanmaktadır. Aracın egzoz sistemi dakikalık devir sayısı artırmak için maksimum tork seviyesine ulaşacak şekilde tasarlanmış, bu durum maksimum yakıt tasarrufunun da gerçekleşmesine yardımcı olmuştur. Dünyada bir ilk olan yay içinde yay anlamına gelen SNS patentine sahip olan Bajaj, bu tasarımı ile her türlü arazide sorunsuz sürüş keyfini sunmayı amaçlamıştır.

Tasit.com’da Bajaj Auto Motosikletler

Sahibinden satılık Bajaj motosikletlerini Taksit.com’da kolaylıkla bulabilirsiniz. Kararsız kaldığınız modeller arasında karşılaştırma yapabilir, aramayı kaydederek istediğiniz zaman aynı sayfaya dönebilirsiniz. Tasit.com’da dünyada oluşan motosikletler ile ilgili en güncel motosiklet haberlerine, marka ve ürünler hakkında yapılan yorumlara üçretsiz ulaşabilirsiniz.