Aprilia Motosiklet Hakkında

Mükemmel yarış deneyiminin yanı sıra çeşitli teknik çözümlerle bugün Aprilia motosiklet serisi motosiklet teknolojileri arasında lider konumdadır. Aprilia, serilerinde bulunan kusursuz şasi, çağdaş motor teknolojisi ve elektronik sürücü destek sistemleri ile kullanıcısına harika bir sürüş keyfi yaşatmaktadır. Aprilia motosiklet serilerinde dünya çapındaki yarış etkinlikleri ve kullanım performansı baz alınarak sağlamlık ve emniyet geliştirilmektedir. Markaya ait farklı teknik özelliklere sahip ikinci el motosikletler Tasit.com’da yer almaktadır.

Aprilia Markasının Efsanevi Tarihçesi

Aprilia şirketi Ivano Beggio tarafından kurulmuştur. El yapımı ilk model motosikletler 1960’lı yılların sonunda piyasaya sürülmüştür.

2004 yılında Piaggio Group bünyesine katılan Aprilia başarı üstüne başarı getirmeye devam ediyor. Markaya ait Noale Racing bölümünün yenilenmesi ve büyümesi ile birlikte grup yarış faaliyetlerinde daha aktif rol oynamaya başladı. Off-road müsabakalara dönüş yapıldı ve Aprilia RSV4 2009’da ilk kez World Superbike yarışlarına katıldı. Yarışlarda da mükemmel bir performans sergileyen Aprilla, 2010 ile 2014 yılları arasında altı dünya şampiyonluğu elde etti.
Ürün Seri ve Modelleri

Aprilia markası, üstün teknoloji, sportif görünümü ve güvenli sürüşü ile sizlere birbirinden farklı ürün grupları sunmaktadır. Aprilia markası, çift silindirli olan naked Shiver 750’den Dorsoduro’ya birçok modele sahiptir. Dünyanın ilk otomatik motosikleti Mana 850, serisinin en yeni üyesi olan Caponord 1200, supernaked Tuono V4 ile birlikte R ve Fabrika olmak üzere iki versiyonu bulunan RSV4 ailesi bu modeller arasında yer almaktadır.

Aprilia scooter serisi de yola elverişli ve dayanıklı ürünlerden biri. Aprilia SRV850 şimdiye dek üretilen en güçlü scooter unvanını almaktadır. Çekiş kontrolü ve ABS ile gelişmiş elektronik kontrol kiti olan bu seri aynı zamanda gelişmiş elektronik kontrol kiti donanımına sahip.
Aprilia Motosiklet Başarıları

Yarış ve motosiklet tutkunlarının vazgeçilmezi alan Aprilia sahiplerine birbirinden güzel galibiyetler getirdi.

294 MotoGP galibiyetiyle, Aprilia üst düzey motosiklet şampiyonalarının tarihi yarışlarında en fazla galibiyeti getiren batılı bir firmadır. 54 dünya şampiyonluğu: Grand Prix yol yarışı dünya şampiyonasında 38 (125 kategorisinde 20 ve 250 kategorisinde 18), 6 Superbike şampiyonluğu (2010 ve 2012 ve 2014’te Pilot/Üretici çifte şampiyonluğu, 2013’te Üretici şampiyonluğu) ve 9 Off-Road şampiyonluğu (Supermoto müsabakalarında 7 ve Trial müsabakalarında 3).

Öne Çıkan Modelleri

Aprilia RS4 125, 125cc motosiklet tarihinde bir dönüm noktası olarak kabul edilir. Dört zamanlı motor ile donatılmış ilk spor bisiklettir ve ilk kez bir 125 cc motosiklette, doğrudan öncüsü RSV4 APRC’ten adapte edilen Aprilia Quick Shift sistemini sunar.

Aprilia RS4 kapsamlı çift üstten kammili valf zamanlama sistemiyle (DOHC) övünen tamamıyla yeni 125 cc su soğutmalı 4 zamanlı tek silindir motor ile dört valf ve elektronik motorla donatılmıştır. Bu motor maksimum güç çıkışını üretir.

Aprilia-RSV4-APRC_Kirmizi-SiyahAprilia RSV4 R APRC, Superbike şampiyonu RSV4 serisinin son sürümüdür. RSV4 R APRC en yüksek performans ve son teknoloji arayan motor sporcuları için üretilmiştir. Mükemmel kitle merkezleme, RSV4 R APRC çerçevesinin üstün güçlerinden sadece bir tanesidir.

Kaportası, motosiklet şasisi ve mekanik aksamlarının teknolojik üstünlüğünü sergilemektedir. Böylece, çerçeve ve motor, sadece teknik veya işlevsel unsurlar olmaktan çok tasarımın bir parçası haline gelmektedir.

Scarabeo 200 i.e.

Yeni tasarımı ile göz dolduran Scarabeo şehir scooterı dizaynını ön plana çıkartmaktadır. Tamamen analog olan gösterge paneli rahatlıkla gidondan kontrol edilebilir. Scarabeo’yu bir çok motordan farklı kılan en güzel özelliklerinden biri de kötü hava koşullarında sizi uyarıyor olması. “Buz uyarıcı” alarmı sayesinde sizi buzlu bir zemine yaklaşmadan önce uyarıyor.

Sahibinden satılık Aprilia motosikletlerine Tasit.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz, Türkiye’nin her yerinden her marka ve modelden yüz binlerce araç ve motosiklet bulunduran Tasit.com’un zengin veri tabanında yer almaktadır. Dilerseniz, beğendiğiniz modelleri hem teknik özellikleri hem fiyatları bakımından birbirleri ile karşılaştırabilir; yaptığınız aramaları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Dünyada oluşan motosikletlerle ilgili motosiklet haberlerine , test sürüşlerine ve motosiklet alım – satımı ile kullanımına ilişkin tavsiye ve tüyolara göz atabilirsiniz.