Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Yarış Arabaları Nedir?

yarış arabası nedir ?Yarış arabaları günlük kullanım araçlarından farklı olarak sadece hız amaçlı kullanımlar için üretilmiş olanlardır. İlk otomobil yarışı 1894 yılında Fransa’da gerçekleşirken, ilk pist yarışı 1898’de düzenlenmiştir.

Yarış Arabaları Türleri

Bir yarış aracı mevcut seri üretimi olan araçlardan dönüştürülebilir, ki, bunun ağırlığının düşürülmesi, koruyucu çelik barların ilavesi ve yarış yolları için daha bir çok özelliğin ilave edilmesi gibi süreçleri olur. Yarış otomobilleri dönüştürülürken, yapılan değişiklikler tüm özellikleriyle bir kitapçığa kayıt edilir ve bununla birlikte, yarış aracının yarış pistlerinde kullanılabilmesi için izin çıkartılır.Ya da yarış arabalarının doğrudan ilgili alan için üretilmesi söz konusudur. Diğer bir deyimle “orijinal yarış arabaları”. Buradaki avantaj ise, bu araçların yarış alanına uyum sürecine girmeksizin piste çıkarılabilmeleridir. Günlük araçların dönüştürülmesinde ise uyum süreci söz konusu olabilir.
Orijinal yarış arabalarından kasıt, birçok formüla ve LMP1 – LMP2 sınıf arabalarıdır. Seri üretilen araçları baz alan yarış arabaları, örneğin cup – araçlardır, ki bunları da neredeyse tüm büyük üreticiler sunmaktadır. Yarış arabaları, çeşitli araba yarış parkurları için özel üretilmektedir.

yarış arabaları yarış otomobilleri yarış araba oyunu

Türkiye’nin ilk yerli rallikros yarış otomobili Avitaş Motorsports tarafından 2014’te hem tasarlandı hem de üretildi.

Türkiye’de ve dünyada bir çok yarış arabaları oyunları bulunmaktadır. Bunların en çok bilinenlerine Need For Speed ve Asphalt ‘ı örnek gösterebiliriz. Bir yandan dünya markaları da bu yarış oyunlarına kendi otomobillerini dahil edebiliyor. Mario Kart – Mercedes Benz işbirliği buna örnek durumlardan biri.

Yeni eklenen ilanlar