Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

TÜV - Türk Nedir?

türk tüv nedir ?

Teknik denetim kurumu olan TÜV Türk, zamanında endüstri alanında faaliyet göstermeye başlamıştı. O zamanlar, buhar makinalarının kazanları patlayarak iş kazalarına yol açardı. Buna dayanarak, bölgesel denetim kurumları açılmıştır ve iş kazalarında ciddi bir düşüş gözlemlenmiştir. Bu kuruluşlar sayesinde, araç denetimleri ve ehliyetlerin onay işlemleri de gerçekleştirilmiştir.

Teknik Denetim Kurumu

TÜV Türk günümüzde, dünya çapında 13.800 çalışan ile, iş ve trafik güvenliğinde, denetim ve revizyon çalışmaları ve araç muayenesi yapan kuruluştur. Türkiye’de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olarak uluslararası standartlarda gerçekleştirdiği periyodik araç muayenesi hizmeti ile konusunda uzman bir kuruluştur. Denetim organizasyonlarının, güvenlik ve kalite alanlarındaki kalıcı gelişimlerin, insan esneklik alanları, teknik ve çevre gibi alanların, düzenli bir biçimde denetlenmesi ve bu anlamda bir yön çizgisinin belirlenmesi söz konusudur. Bu sebeple sadece TÜV Türk veya bir kardeş kuruluş, “TÜV Türk tarafından denetlenmiştir” ibaresini taşıyan bir yorum/belge sunabilir.

türk tüv randevu tüv randevu tuv tüv türk tüv muayene

Bir aracın temel denetimi de yine TÜV Türk tarafından gerçekleştirilir. TÜV-Türk muayenelerinden geçmek için aracınızın bakımlı ve düzgün bir şekilde çalışması gerekmektedir.
Bu denetimlere; Periyodik Araç Muayenesi, Yola Elverişlilik Muayenesi, Tadilat Sonrası Muayene, Zorunlu Muayene, Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü, Tespit gibi konu başlıkları dahildir.

Yeni eklenen ilanlar